bolesť, pravý muž, prekonanie, motivácia

Bolesť má Svoje Opodstatnenie, Nebudem sa jej Vyhýbať

Pozitívne myslenie ma priviedlo k depresii.

Existuje istá skupina ľudí, ktorá meria kvalitu svojho života tým, ako veľmi pozitívni sú. Aj ja som neraz obvinený z nedostatku pozitívneho myslenia, čo malo mať na môj život negatívny vplyv. „Ak sa nesústredíš na to dobré, ako môžeš byť šťastný?“

Ako človek, ktorý si prešiel depresiou práve pre pozitívne myslenie, som sa len v duchu zasmial.

Títo ľudia skutočne videli vo všetkom len to dobré. Vyhodili ťa z práce? Super, čaká ťa more nových príležitostí a máš šancu objaviť svoju vášeň! Manželka ťa podviedla s tvojim bratom? Výborne, naučil si sa, čo znamenáš pre ľudí okolo seba! Tvoje dieťa sa stretáva s narkomanmi a ušlo z domu? Paráda, nemusíš mu platiť školu!

Nuž, z môjho pohľadu je občas jednoducho život na nič. Jednoducho sú dni a udalosti, ktoré ublížia a bolia. A myslím si, že najzdravšia vec, ktorú môžme urobiť, je priznať to.

Neustále pozitívne myslenie je len formou vyhýbania sa problémom, nie ich riešenie. A ak si skutočným mužom (resp. silným človekom so zdravými hodnotami, zdravím svoje čitateľky), problémy by mali byť naopak niečo, čo vo svojom živote vítaš a riešiš.

Je to úplne jednoduchá rovnica: Ľudia ti ublížia, stane sa nehoda, niečo sa pokazí. A my sa cítime zle. Tak to má byť. Negatívne emócie sú tu preto, aby udržiavali naše emocionálne zdravie pokope. Ich odmietanie je len spôsob, ako ich združovať s ostatnými a odložiť ich na neskôr.

Samozrejme že by nebolo správne teraz vyplakávať v každom momente, keď ti strom pripomenie bývalú priateľku alebo udrieť niekoho, kto ťa urazí. Dôležité je emócie vyjadrovať v akceptovateľnej a zdravej miere, navyše v súlade s tvojimi hodnotami. Ja som napríklad človek, ktorý nepodporuje fyzické násilie. Ak ma niekto naštve, nevrazím mu do nosa, hoci po tom túžim, no svoj hnev vyjadrím. Hnev je prirodzený, je súčasťou života. A je často aj zdravý. Problém je, keď udrieš niekoho do nosa. Hnev je poštár, ktorý sa snaží predať správu mojej pästi. No poštár za to nemôže. To päsť (alebo jeho tvár).

Ak budeme neustále pozitívni, všetky problémy nášho života zostanú nevyriešené. A keďže šťastie vzniká práve cez riešenie problémov, oberáme sa o šancu byť šťastnejšími. Problémy dávajú životu zmysel. Ak ich nemáme, naša existencia akoby nemala zmysel.

Dokončiť maratón je problém, zjesť čokoládu nie. Vychovať deti so správnymi hodnotami je drina, prejsť videohru nie. Rozbehnúť biznis prináša tisíc starostí, kúpiť si nový počítač prináša radosť. Každá vec, ktorá nám má pomôcť rásť ako mužom, je len riešenie jedného problému za druhým. No v konečnom dôsledku sú to práve to veci, ktoré nám na konci prinesú najviac radosti a naplnenia. Áno, prejdeme si hnevom, bolesťou, zúfalstvom a slzami. No keď budeme starí, budú práve toto veci, o ktorých budeme rozprávať svojim vnúčatám.

Práve tie najväčšie problémy sú totiž nakoniec tým, čo robí život krásnym.


gentlemani_logo

Martin Bohunický – Bol som ten typický nesebavedomý chlapec, ktorý sa nebral vážne, preto nikto nebral vážne ani mňa. Viem že tam, kde som bol ja, sú dnes desaťtisíce mužov. Drieme v nich veľký potenciál, no nedokážu sa prejaviť. Nikdy nie je neskoro začať. Pridaj sa ku mne a poďme sa stať spolu lepšími mužmi.

Zdroj: gentlemani.sk, Zdroj foto: rollingstone.com

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *