|

Ako sa Vymaniť zo Spútania Sťahovacou Páskou

Ako Uniknúť so Spárov Sťahovacej Pásky

Existuje mnoho spôsobov ako vás môže potencionálny únosca spútať. Sťahovacie pásky sú sakramentsky pevné a k dispozícií naozaj každému. Ale sú naozaj také neprekonateľné ako sa na prvý pohľad zdá?

Únosca vás môže spútať sťahovacou páskou, lepiacou páskou alebo povrazom, ale s trochou výcviku sa dajú všetky tieto prekážky prekonať.

Budete potrebovať minimálne dve veci aby ste sa dostali z akejkoľvek únikovej situácie. Bez nich nič z toho, čo si ukážeme nebude fungovať.

Čas a príležitosť. Čas na to aby ste uplatnili niektorú z únikových metód a príležitosť, aby ste tak mohli urobiť.

Vaši únoscovia s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú mať prostriedky alebo trpezlivosť aby vás sledovali nepretržite. A vtedy nastane čas pre váš únik.

Ako Sťahovacia Páska Funguje

Ako sa Vymaniť zo Spútania Sťahovacou Páskou, sk páska, mužské zručnosti, www.pravymuz.sk, pánsky magazín, mužNajlepším spôsobom ako pokoriť akýkoľvek typ záchytného systému je pochopiť ako funguje.

Sťahovacia páska (SK páska) sa skladá z pevného nylonového pásu, ktorý má na jednej strane malé zúbky po celej dĺžke a západku s malým zubom na strane druhej.

Západka je konštruovaná tak, aby zúbky zapadli iba jedným smerom a tým zaručujú dobré upevnenie. Ak teda pásku zasuniete do mechanizmu je možné ju len uťahovať, spätne to nefunguje.

Všetky sťahovacie pásky, ktoré sú použité pri demonštrácií a inštruktážnych videách sú najsilnejšie z dostupných pásiek v bežných obchodoch. Ich nosnosť je 54 Kg, viď obrázok. Rozhodli sme sa pre ne, aby to bolo čo najviac realistické. Ak by sa niekto rozhodol kúpiť sťahovacie pásky na ilegálne zadržanie osoby, určite by si vybral tie najsilnejšie, ktoré by našiel v blízkom okolí. Chlapi z ITS Tactical, ktorí sa venujú najmä taktickým zručnostiam a vďaka ktorým vznikol tento článok použili pásky s nosnosťou 80 kg.

Ak chceme poraziť sťahovaciu pásku, môžeme ju kompletne rozbiť, pokúsiť sa ju odomknúť, použiť trenie na prerezanie alebo ak urobíme opatrenia pred spútaním mohli by sme sa z nich pokúsiť vyšmyknúť.

Pretrhnutie Pásky

Moje osobné overenie, či daná technika funguje:

Ďalšie spôsoby od pánov z ITS Tactical.

Prerezanie Pásky

 Vykĺznutie

Odomknutie Mechanizmu

Sťahovacie Pásky na Oboch Rukách

Pretrhnutie Pásky za Chrbtom

 Poloha Rúk pri Spútaní

zip-tie-hand-positions-tall, Ako sa Vymaniť zo Spútania Sťahovacou Páskou, sk páska, mužské zručnosti, www.pravymuz.sk, pánsky magazín, mužVideli sme viacero metód úniku, ale poďme si vysvetliť akými spôsobmi môžete byť zviazaný aby ste si vedeli vybrať správnu metódy úniku.

Ak sa vám podarí dať zápästia k sebe vo vodorovnej polohe, tak aby si to útočník nevšimol alebo neuvedomil, môžete sa z nej ľahko vyšmyknúť.

Ak máte zápästia zviazané vo zvislej polohe a navzájom sa dotýkajú, táto poloha je menej výhodná, ale stále sa z nej dá uniknúť pomocou pretrhnutia, ako je vidieť na prvom videu.

Ak zápästia otočíte o 180 stupňov, tak aby sa dotkli vrchnou časťou ruky, vznikne najťažšia pozícia zo štyroch, ale stále môže byť porazená pretrhnutím.

Posledný spôsob, akým by ste mohli byť spútaný je prekrížene zápästí. Táto pozícia je trocha ťažšia na vykĺznutie, ale stále je to možné.

Pasívna Obeť

Prvú vec, ktorú by ste mali urobiť pri každej krízovej situácií zadržania útočníkmi je zostať pasívny.

Nechajte únoscov si myslieť, že nechcete bojovať, ste vydesený a bezmocný. Tým vediete väzniteľov k domnienke, že nemáte žiadne plány na útek, čo spôsobí menšiu pozornosť a zvýši šance na útek.

Všetko svoje úsilie smerujte k tomu, aby ste nastavili únoscovi ruky do vašej požadovanej pozície, ešte predtým ako by vás násilne spútal pri odpore. Sami si vyberte ako vás spúta a zvýšte si nádej na únik.

Záver

Spracovali sme tieto informácie, aby ste sa v prípade krízovej situácie vedeli zachovať čo najlepšie a zvýhodnili tak čo najviac svoju pozíciu obete. Dúfam, že ste si prinajmenšom prezreli naše videá a budete mať informácie zastrčené niekde vo svojej mysli v prípade že ich niekedy budete musieť použiť.

Dajte nám vedieť ak máte nejaké dotazy alebo otázky buď na našej diskusií na Facebooku alebo nepíšte komentár pod článkom.

Zdroj: ITS Tactical.comwildernessarena.com

Foto/ Video: Marek Čecho

Similar Posts

2 Comments

  1. Veľmi zaujímavé komentáre s prekvapivými praktickými radami, veľká vďaka za námahu. Pozoruhodná stránka, veľa zdaru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *