|

Prečo Ženy Nechápu Mužov

Existuje množstvo rád, ktoré by mali pomôcť ženám ako pochopiť mužov. Tieto mienené “rady” hovoria o tom, že muži sú úplne iný druh a mal by byť študovaní či nejakým spôsobom analyzovaní. Typickým príkladom sú rady ako porozumieť tajnému jazyku mužov.

[pullquote align=left]
Mám pre vás špeciálne info. My muži a vy ženy sme vlastne rovnaký živočíšny druh.
[/pullquote]

A to znamená, že je medzi nami viac podobného ako rozdielneho. Jasné, že je nejaký rozdiel medzi mužským a ženským vyžarovaním, ale máme ho aj MY aj VY, len v rôznej rovnováhe.

Napriek tomu sme všetci ľudské bytosti. MY Muži nie sme mimozemské kreatúry, na ktoré budete potrebovať doktorát, aby ste ich mohli dešifrovať a komunikovať s nimi. Ak chcete mať s nami lepšiu interakciu, randenie a vzťahy, pomôže ak sa nebudete na nás pozerať ako na mužov, ale skôr ako na partnerov. Aký je medzi tým rozdiel? No, MY tak ako aj VY sme jedinečné bytosti s vlastnými cieľmi, snami, túžbami, obavami a starosťami.

muzov nechapu zeny

Čím viac môžete vnímať jednotlivého človeka ako jedinečnú ľudskú bytosť a zaujímať sa o neho a jeho svet, tým lepšie pre vás. Problém nastáva, keď každého jednotlivca hádžete do skupiny “všetci muži” (alebo hocičo iné). Je to vlastne nehumánne, lebo zabúdame, že muž je ľudskou bytosťou, s ktorou sa môžeme spojiť na osobnej úrovni a zdieľať s ním hlboké intímne zážitky. Namiesto toho len často používate nálepku “muž”.

Takže moja rada pre vás znie, ak chcete mať silnejšie prepojenia a vzťahy vo svojom živote, neskúšajte “porozumieť chlapom.” Takto nad tým rozmýšľať je nebezpečné, pretože vás to od mužov len vzdiali. Začnite nás brať viac ako len mimozemské kreatúry a nezovšeobecňujte nás len na základe zlých skúseností s istými jedincami.

Namiesto toho si pamätajte, že hocikto koho stretnete, idete s ním na rande alebo máte vzťah je individuálnou bytosťou. Máte viac spoločného ako si možno myslíte. Ako vy, aj on chce byť milovaný. Rovnako aj vy, aj on chce byť šťastný a vyhnúť sa v živote bolesti. A rovnako ako vy je trochu nervózny (aj keď sa to snaží skryť). Toto vám určite pomôže viac ako hádzanie nás do jedného vreca, študovanie a analyzovanie.

Koniec koncov nie je to v prvom rade hlavne to, prečo chcete mať s nami skvelý vzťah? Chcete sa s nami spájať na ľudskej úrovni? Takže nás berte v prvom rade ako ľudí.

Ak máš iný názor, alebo sa chceš podeliť o svoju skúsenosť zapoj sa do diskusie na Facebooku!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *