Všetko Čo Potrebuješ Vedieť o Trakoch

V dnešnej dobe už má každý dobre oblečený muž nejaký kvalitný opasok. Ale opasky ako ich poznáme dnes, sú v histórií módy podstatne novým vynálezom. Pred 1. sv. vojnou boli primárne používané ako dekoratívna súčasť uniforiem.

V tom čase boli oveľa známejšie a obľúbenejšie traky. Vznikli v 18. storočí vo Francúzsku, kedy sa pásy látky pripevnili do dierok od gombíkov. Predtým sa považovali za spodnú bielizeň a nemohli byť videné na verejnosti. V roku 1820 vyrobil Britský návrhár Albert Thurston modernú verziu trakov, v podstate takú ako poznáme dnes. Móda predpisovala mužom nohavice s vysokým pásom a opasok nemohol nahradiť funkciu trakov.

všetko o trakoch

Na začiatku 20. storočia sa doba posúvala neskutočnou rýchlosťou. Módnymi sa stali nohavice s nízkym sedom a traky ustúpili do úzadia tak výrazne, že fungovali ako zdravotnícka pomôcka na správne držanie tela, či zmenšenie pupku. Boli aj naďalej považované za spodnú bielizeň, až kým koncom 30. a začiatkom 40. rokov nezačali muži protestovať. V 60. rokoch, ich v kombinácií s obtiahnutými džínsami začala nosiť britská pracovná trieda. Anglické a americké ženy ich zakomponovali do šatníka v neskorých 70., chceli nimi dosiahnuť unisex vzhľad. (Annie Hall). V 80. magazín People tituloval traky za módny prvok a nechal ich len voľne visieť z pása. Približne v tom istom čase Steve Urkel z “Family Matters” urobil z trakov trendy biflošský vzhľad.

Aktuálne prežíva panská móda fascináciu a oživenie s kultúrou, triedou a štýlom 20. storočia. A my sme zástancom tohto návratu. Traky sú štýlové, pohodlné a to, čo váš šatník potrebuje. Takže dajte opaskom pauzu, prečo nie?

Zo sumarizovali sme všetko, čo potrebujete vedieť o tomto šikovnom doplnku: 

Čo sú vlastne traky?

všetko o trakoch

Traky sú textilné alebo kožené pásy, ktoré sa nosia cez plecia, aby držali nohavice. Traky môžu byť elastické, a to buď úplne, alebo len na koncoch. Traky vytvárajú na chrbáte vzor podobný písmenu X alebo Y(podľa počtu kovových patentov). Zvyčajne sa pripájajú k nohaviciam buď pomocou kovových patentov alebo pomocou gombíkov. Väčšinou sú regulovateľné pomocou polohovacích praciek. Traky sa delia na dvoj-patentové (tzv. dual-clip) a na jedno-patentové (tzv. single-clip). (Wikipédia)

Aké široké by mali byť?

všetko o trakoch

V dnešnej dobe sa nosia rôzne variácie, od úplne tenkých až po široké. Ak chcete investovať len do 1 či 2 párov, zamerajte sa na stredne široké asi 3 až 4 cm – ové traky. Trendy traky sú v rozmedzí 0,5 až 2,5 cm. Funkčné traky určené na prácu alebo pre statnejšie postavy sú široké okolo 5 cm.

Patenty alebo na gombíky?

všetko o trakoch

Niektorí budú tvrdiť, že je to jedno. Avšak sme veľkí zástancovia trakov na gombíky. Sú jednoducho jemnejšie a dodávajú čistejší look. Obleky sú už na takéto traky vybavené a nohavice disponujú zvnútra gombíkmi. Ak aj nie, dajú sa jednoducho prišiť. Patenty sú dobré, ak chcete dosiahnuť trendy moderný look. Dávaj pozor, klipy po čase môžu zničiť pás na nohaviciach.

Ako sa traky používajú?

Väčšina to robí tak, že si pripevnia traky na zadnú stranu nohavíc, oblečú si ich a potom prevlečú dopredu. Niektorí si dajú traky a až potom si oblečú nohavice. Je to na tebe.

Traky a oblek. Áno alebo Nie?

Určite áno, ale nikdy tie s klipmi. Ak si chceš dať traky ku obleku, tak si vyber vždy len tie bez klipov.všetko o trakoch

Aké ďalšie pravidlá by som mal o oblekoch vedieť?

Po prvé, môžete nosiť traky kedykoľvek chcete. Budu vyzerať dobre s čímkoľvek a kedykoľvek. Na bežný deň až po formálne udalosti. Dôležité je, aby materiál na trakoch ladil so zvyškom outfitu. Kožené traky by mali ladiť s topánkami. Ak budeš mať na sebe sako alebo kabát, nechaj ich rozopnuté. Daj všetkým vedieť aký si štýlový.

Zdroj: ties.comarticlesofstyle.comoutfitideashq.com

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *