7 Pilierov Džentlmenskej Sily

Pozrite sa na každú osobu alebo celebritu, o ktorej zmýšľate ako džentlmenovi. Ak sa pozriete na ich fotky, pôsobí niektorý z nich ako slaboch? Ani nie, že?! Možno sila nie je to, čo vám udrie ak prvé do očí. Nemusia mať nevyhnutne veľké svaly, despotický spôsob chôdze alebo rozprávania. No pozrite sa bližšie a uvedomíte si, že tam nie je žiadna aura slabosti. Definuje ich subtílna sila.

Ak džentlmenskú silu nedefinujú svaly alebo nafúkaný postoj, tak potom čo?

Džentlmenská sila je disciplinovaná. Džentlmen je pánom svojich činov a nikdy nevynakladá viac sily ako je nutné.

Nie je to len o fyzickej sile. Džentlmen by sa mal starať o svoje fyzické telo, ale nie každý z nás môže dosiahnuť obrovskú fyzickú silu. Tak to má byť, pretože džentlmenská sila je často o emóciách. Nezáleží na tom, koľko mu život utrúsi porážok a koľko výziev bude musieť prekonať. Znova sa vzchopí, vráti sa silnejší a postúpi do ďalšieho levelu. ,

Niekedy je to aj o fyzickej sile. Jeden zo spôsobov ako si získať ženské srdce je byť ochranársky. Aj keď to občas prejavujeme malými gestami, niekedy jednoducho musíme dať dole brnenie a fyzicky bojovať, aby sme ochránili tých, čo milujeme. Tieto situácie sú síce vzácne a málo pravdepodobné, ale džentlmen je schopný a bude bojovať! Obetuje svoj život, ak bude musieť ochrániť tých, ktorých miluje.

Džentlmenská sila je jemná. Počul som raz, že len sila môže byť jemná. Viac sily si vyžaduje zdvihnúť dieťa a položiť do postieľky, ako ho tam nedbalo a nonšalantne hodiť. Rovnakým spôsobom môžeme demonštrovať svoju silu tým, že budeme chodiť vystretý, pôsobiť vyrovnane a budeme milý a pokojný aj vtedy, keď je to ťažké.

Džentlmenská sila je súdržná. Džentlmen má integritu. Je silný v morálnych otázkach a odmietne poľaviť, keď morálka diktuje niečo nesprávne.

Je tichá. Sebavedomie je tiché, neistotu počuť. To isté platí pre ozajstnú silu. Skutoční džentlmen nemusí dokazovať ostatným, že je silný, ako ani on nezahanbuje každého kto nie je. Hlboko zakorenený strom nemusí vydávať zvuk, aby sme si všimli, že je silný. Skôr strom, o ktorom vieme, že je slabý robí hluk, keď prichádza vietor.

Džentlmenská sila je zakorenená v niečom, čo je mimo neho. Či už je to Boh, rodina, priatelia alebo komunita, silný džentlmen má niekoho alebo skupinu, na ktorú sa obráti, keď jeho vlastná individuálna sila nestačí. Ako Rudyard Kipling napísal v Knihe džungli: „Sila svorky je vo vlkovi a sila vlka v svorke.”

Zdroj: http://goodguyswag.com/, http://whatwouldmrskingdo.com/

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *