Kvality správneho muža, kvality muža, správny muž, gentleman, džentlmen, kvalitný muž, správny muž, pravý muž, moderný muž, dobrý muž

Kvality Správneho Muža

Väčšina mužov má svoju “vlastnú” predstavu o tom, ako by sa mali prezentovať, aby predstavovali kvalitu pre túto spoločnosť. A to je niekedy problém, lebo táto spoločnosť má pár nedostatkov a ľudia strácajú vlastné názory a osobitý prejav. Po vizuálnej stránke aj z pohľadu správania.

Základom každej dobrej spoločnosti je rodina. Na to nesmieme zabúdať, nech už bude naša spoločnosť v akomkoľvek štádiu. Zdravú rodinu tvorí muž, ktorého úlohou je zabezpečiť domov (v minulosti jaskyňa) a jedlo (v minulosti ulovené zviera, dnes finančný príjem). A potom milujúca žena a deti, ale o nich tento článok nie je.

Najväčšou kvalitou muža je zmysel pre zodpovednosť. Prijať zodpovednosť za čokoľvek je základná vodcovská črta. Dodržať chlapské slovo, či už je to v business alebo partnerskom vzťahu. A aké ďalšie vlastnosti je dobré vziať si k srdcu? …

 1. Pokiaľ sa jedná o problémy, buďte priamy v ich riešení. Nevyhýbajte sa im a hovorte o nich v prípade potreby.Vyjadrite svoj názor, ak nesúhlasíte s tým, čo bolo povedané. Majte gule a pozvite na rande ženskú, o ktorú sa zaujímate.
 2. Buďte odvážny, verte si. Vyzvite odvahu na boj so strachom.
 3. Vyvážte svoj život. Určte si priority. Nie len na pracovisku, ale urobte si čas aj na rodinu a priateľov. Ak pracujete na dosiahnutí určitého cieľa, zamyslite sa, či pri napĺňaní tohto cieľa hrajú ľudia vo vašom okolí pozitívnu alebo negatívnu úlohu. Nezabudnite, čas je najdôležitejšia vec, ktorú muž môže minúť vo svojom živote
 4. Počúvajte, bez ohľadu na to, aký je váš názor na danú tému. Dokonca aj keď si myslíte, že ovládate všetko, vždy je možnosť pozerať sa na to iným pohľadom. Väčšina mužov si myslí, že na počúvanie stačí, aby boli prítomní. Ale to nie je pravda. Počúvanie si vyžaduje úsilie.
 5. Verte a robte to, v čo snívate. Chopte sa tohto sna, buďte iniciatívny. Ak naozaj chcete byť budúci Michael Jordan, najskôr musíte tomu uveriť. Správny muž presne vie, ako vyzerá jeho vzor a neustále pracuje na tom.
 6. Rešpektujte seba a ostatných, zvierat nevynímajúc. Aj svalnatý muž môže byť láskavý. Spomeňte si na staré príslovie: “zožneš to, čo zaseješ.” Ak sa budete správať k ľudom ako k odpadkám, je dosť možné, že vás zahodia do koša.
 7. Dodržte slovo. Dobrý muž nie len sľubuje, ale za tento sľub aj ručí. Dobrá reputácia je všetko. Ovplyvňuje to dôveru v partnerskom, ale aj v biznis vzťahu. Buďte lojálny.
 8. Nastavte si ciele. Človek bez cieľov je ako námorník bez mapy. Nemysli na smerovanie, trávi čas putovaním bez veľkého významu. Ak ste boli zvedaví, prečo sú niektorí ľudia tak organizovaní, bohatí, či úspešní – tu je vaša odpoveď. Muž s ambíciami si musí nastaviť vyššie ciele na aké si mysli, že má. Na začiatku sa takýto sen zdá ako fikcia, ale po čase sa ukáže dosiahnuteľnejší.
 9. Poznajte hodnotu peňazí. Dobrý muž pozná hodnotu peňazí a nenechá svoju tvrdú prácu vyjsť nazmar. Investujte do budúcnosti a vyhnite sa okamžitému uspokojeniu, pretože dokážete byť na tom rýchlo závislý. Plánujte svoje financie, naučte sa tvoriť rozpočet. Nezabudnite, že len hlupák kupuje všetko čo chce, a múdry muž to, čo potrebuje.
 10. Majte dobre mravy. Ľahko sa ich učí a ešte ľahšie zabúda. Berte ohľad na ostatných, bez ohľadu na váš osobný názor alebo pohľad. Dobrý človek nemusí ponižovať svojich blízkych.
 11. Usilujte o poznanie. Nie je nič lepšie ako byť v konštantnom stave učenia. Rozšírte svoju myseľ, udržiavajte ju otvorenú na tok nových koncepcií a myšlienok. Čítajte, pýtajte sa, majte zmysel pre pálčivú zvedavosť.
 12. Muž je formovaný mužmi, ktorých rešpektuje. Z času na čas odhoďte toxických priateľov. Ako to urobiť sa dočítate tu Toxickí ľudia – ako ich odstrániť zo svojho okolia. Ak vás ľudia vo vašom okolí snažia stiahnuť dole, nezaslúžia si miesto vo vašom živote. Nájdite si mentora, skupinku inšpiratívnych ľudí a stretávajte sa s nimi pravidelne.
 13. Vždy majte pod kontrolou seba a svoje činy. Dobrý muž má zmysel pre zdržanlivosť. Rozmýšľa pred tým, než niečo urobí a nenechá svoje emócie voľne plynúť. Ušetrite sa pred budúcim strápnením, rozpakmi a niečim, čo by ste mohli v budúcnosti ľutovať.
 14. Dobrý muž vie, že nepotrebuje pozornosť spoločnosti, aby v nej získal miesto. Argumentuje s profesionalitou a rozumom. Je v pohode vo všetkých situáciach a vyjednáva zo železnou päsťou.
 15. Každý muž ovplyvňuje životy druhých. Nielenže ich ženie dopredu, ale tiež pomáha v časoch zúfalstva a zlyhania. Dobrý muž využíva svoje sebavedomie, aby inšpiroval druhých, keď majú pocit, že ich niekto opustil.
 16. Majte pekný prejav a hovorte efektívne. Pre väčšinu mužov je komunikácia skutočnou výzvou. Vyžaduje si to prax a trpezlivosť zrozumiteľne vyjadriť svoje myšlienky a nápady. Dobrý muž to robí s ľahkosťou a dôslednosťou.
 17. Dobrá prezentácia. Nie je o tom pochýb, na výzore záleží. Bez ohľadu na to, či súhlasíme, alebo nie jedno je isté. Vykreslenie seba prostredníctvom pozitívneho imidžu robí zázraky pre dobrý dojem. Dobrý muž sa stará o seba a investuje pár myšlienok do toho čo nosí. Jeho prezentácia zodpovedá jeho osobnosti.

Takže tak. Každý nech si z týchto bodov vezme to, čo sa mu páči a postupne na nich pracuje. Nie sme dokonalé bytosti, ale sme tu preto, aby sme na sebe pracovali a odchádzali zo sveta s čistým svedomím a dobrým dojmom.

Zdroj: http://nextluxury.com

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *