Sprievodca Štýlov Slnečných Okuliarov

Práve teraz by ste mali byť spokojný s počasím, pretože pravdepodobne trávite množstvo času vonku, opaľujete sa, sedíte niekde na letnej terase alebo praktizujete obľúbene letné športy. Leto je v plnom prúde a každý deň sa nájde dôvod na to, aby ste trávili voľný čas vonku. Avšak s každým tým slnečným žiarením prichádza potreba chrániť sa pred škodlivým UV žiarením. Slnečné okuliare sú skvelým spôsobom ako ponechať svoj zrak v bezpečí a doplniť letný výzor. Perfektné okuliare sú neoddeliteľnou súčasťou každého moderného pánskeho šatníka. Existuje nespočetné množstvo štýlov a tvarov, takže obavy z výberu sú prirodzené. Našťastie sme vyhľadali tie najlepšie trendy v slnečných okuliaroch a prinášame vám sprievodcu štýlom, aby ste si vybrali ten svoj – jedinečný.

Drevené okuliare

Priblížte sa k prírode s prírodnými rámami. Hodinky, motýliky, okuliare, telefónne púzdra sa teraz vyrábajú z rôznych druhov dreva a výsledok je štýlový, nadčasový, jedinečný a veľmi mužný. Od bambusu až po mahagónové odtiene javora, každý si nájde tie svoje, ktoré sa dajú zladiť s hodinkami, motýlikmi dokonca manžetami. Tento trend je momentálne veľmi obľúbený a sú príjemným prírodným prvkom v metskej džungli.

drevené okuliare

Wayfarer 

Tieto okuliare priniesla na trh spoločnosť Ray-Ban v roku 1956 a sú pravdepodobne naj-klasickejším trvalo kultovým štýlom medzi okuliarmi. Majú univerzálny tvár, ktorý zdá sa je nadčasovou kasikou. Dôvod prečo sa Wayfarer-ky stali takými slávnymi je, že pasujú každému. Ak chcete pár okuliarov, ktoré môžete nosiť s hocičím a nevyjdu z módy, Wayfarer-ky sú správnou voľbou. Wayfarer štýl začal byť populárny a stále je pre celebrity a rockové legendy ako Beatles, Billy Joel, Tom Cruise a Orlando Bloom. So svojou ikonickou históriou a celebritným podpisom majú Wayfarer-ky rock `n roll-ové kúzlo ako žiaden iný štýl okuliarov.

wayfarer 6

 

Clubmaster

Tieto retro rámy priniesla na trh tiež spoločnosť Ray-Ban. Sú inšpirované trendom 50-tych rokov, kedy sa nosili slnečné okuliare kopírujúce obočie, čiže zaoblené sklá, ktorých horný okraj tvorí presahujúci plastový lem a spodný tenký kovový lem. S týmito kultovými rámami, ktoré obstáli skúšku času, nemôžete stúpiť vedľa. Clubmaster rámy sa vyznačujú nostalgickou érou, ale nezávisle od toho aká éra je práve na vzostupe, držia si stálu pozornosť. Robert Pattinson, Ed Westwick a Bruno Mars majú radi tento štýl, pretože muž, ktorý nosí pár Clubmaster-ov vie ako bez námahy vyvážiť retro s cool hipsterizmom, a ten nemôže byť dosiahnutý so žiadnym iným štýlom okuliarov.

clubmaster

Aviator

Aviator-ky a Wayfarer-ky konštantne bojujú o titul “naj-kultovejší model okuliarov na svete,” a nie je ťažké pochopiť prečo. Tieto rámy boli pôvodne navrhnuté v 1930-tych, aby chránili amerických letcov pred silným slnečným žiarením. Ich popularita vzrástla okamžite ako sa dostali medzi širokú verejnosť a boli zaradené do štýlu.Tieto rámy boli naďalej propagované osobnosťami ako Paul McCartney a Tom Cruise, keď sa začali objavovať v odkazoch a filmoch popovej kultúry, ako Top Gun a Žiť a zomrieť v L.A. Do dnes sú Aviator-ky obľúbeným štýlom celebrít a ikon štýlu, ako Ne-Yo, Bradley Cooper a Daniel Craig, ak spomenieme len niektorých z nich. Klasický Aviator-ský rám je kovový a charakterizovaný dvojitým či trojitým mostíkom. Nič nepokazíte klasickým párom Aviator-iek ,ale ak budete chcieť vyskúšať niečo trendovejšie, siahnite po Aviatorkách lemovaných plastom.

aviator

Okrúhle rámy

Tieto rámy sú charakterizované zaoblenými alebo úplne okrúhlymi sklami a rámami, ktoré dodávajú trendy vintage atmosféru. Hoci sú okrúhle rámy spájané s tými, ktorý vyhľadávajú vintage štýl (John Lennon), začali byť tiež veľmi populárne v móde inšpirovanej Steampunk-om (retro-futuristický štýl). Steampunk,hnutie oslavujúce Viktoriánsku módu a technológiu, zažíva renesanciu. Charakterizujú ho doplnky ako hodínky, cylindre a okuliare. Módny trend je určený ozdobami ako vreckové hodinky, ozubené kolieska v hocijakej podobe, staré kľúče a futuristické zbrane. Či už sa radíte do kultového vintagu, alebo steampunku, odporúčame vyskúšať pár okrúhlych rámov a už samy posúdite kam sa radíte.

okruhlé rámy

Priesvitné rámy

Takýto jednoduchý štýl rámov má niečo do seba. Viacero značiek ponúka najklasickejšie tvary slnečných okuliarov a štýlov s priesvitnými alebo farebnými prehľadnými rámami. Rámy okamžite zapadnú ku každému štýlu a pridajú dotyk moderného minimalizmu ku všetkému, čo nosíte. Ak ste ešte neprekukli tento štýl, odporúčame pár priesvitných Wayfarer rámov pre perfektné zladenie moderného a klasiky.

priesvitne rámy

 

Zrkadlové sklá

Zrkadlové sklá boli pred dvomi rokmi v lete na obrovskom vzostupe. Tieto dúhovo zafarbené sklá sa odrážajú rovnako z každého uhla, a tým dodávajú jedinečný vzhľad. V roku 2014 boli považované za jeden z najväčších trendov. Sú obľúbené medzi celebritami, blogermi a elegantnými džentlmenmi pre ich schopnosť pridať dimenziu mladosti, zábavy a zaujímavosti do každodenného šatníka. Akýkoľvek tvar rámu je váš najobľúbenejší, nájdete ho aj vo verzii so zrkadlovými sklami, ktoré pridajú niečo navyše.

zrkadlové sklá

Notch Bridge

Tento typ okuliarov priniesol na trh Persol v 1957 a slávnymi sa stali 1960-tich vďaka Steve McQueen-ovi. Kultový vzhľad im dodáva charakteristický mostík s výrezom tesne nad nosom a dokonca sa dajú zložiť na polovicu pre kompaktné uskladnenie. Celkový vzhľad je klasický, nadčasový pripomínajúci 60. roky. Značka Persol bola pôvodcom tohto štýlu, ale dnes ním disponujú všetky značky s rôznymi tvarmi.notch bridge

Vyberte si viacero štýlov okuliarov, pretože by mali byť súčasťou vášho šatníka celoročne. Slnečné okuliare v tomto zozname nie sú len trendom na toto leto, ale sú skvelou rovnováhou medzi štýlovým a klasikou, ktorý bude trvať roky bez ohľadu na sezónu. Nie je dôležité aký štýl si vyberiete, ale uistite sa, že okuliare budú vyzbrojené UV ochranou, aby ste sa vyhli vráskam a najmä poškodenému zraku.

Zdroj: http://www.ties.com,gentlemansgazette.com

Similar Posts

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *