|

Reč Tela, ktorá Zvyšuje Atraktivitu

Reč tela je jedným z najdôležitejších aspektov príťažlivosti, ale často ju zanedbávame. Ľudia neustále podceňujú silu neverbálnej komunikácie a výhradne sa zameriavajú na povrchné aspekty. Neverbálna komunikácie nie je len o tom, ako mimovoľne naznačiť ľuďom nech idú preč alebo sa snažiť čítať ich myšlienky.

Sila reči tela a neverbálnej komunikácií je v tom, ako vieme kontrolovať, čí sme alebo nie sme pre ľudí atraktívni. Väčšina ľudí si nieje úplne vedomých správ, alebo ktoré vysielajú na ostatných. Ak si si vedomý toho aké správy vysielaš, potom vieš aj smerovať a kontrolovať konverzáciu a dokonca ovplyvniť ako sa s tebou ľudia cítia. Existuje pár trikov reči tela, ktoré rozhodujú o tom, či ostanete zabudnutí alebo budete mať veľkú charizmu. Naše mozgy sú veľmi nešikovné v chápaní prečo sa cítime tak ako sa cítime. Dokážu len pociťovať vnemy dané našimi telami a racionalizovať dôvody.

Pomôžte im, aby vás mali radi 

Tento prvý trik je súčasťou starého a sakrálneho umenia.

Ľudstvo prežilo tak dlho ako prežilo, pretože sme spoločenské tvori. Formujeme sociálne skupiny na mikro a makro úrovni a uprednostňujeme blaho nášho kmeňa, pretože vieme, že nám to pomôže z dlhodobého hľadiska.V dôsledku toho sme vždy na pozore, či niekto náš kmeň neoslabuje tým, že z neho len berie a na oplátku nič neponúka. Ale na druhej strane, väčšina ľudí je ochotných dať svojim parťákom šancu, pretože vysielajú správne druhy signálov. Ľudia, ktorí prichádzajú s obrannou taktikou alebo sa tvária, že musia za seba bojovať, lebo boli odmietnutí, sú automaticky vyčlenení. Ich reč tela prezrádza, že majú niečo za lubom.

reč tela, atraktivita, zvýšenie atraktivity, charizma, zvýšenie charizmy, atraktívny úsmev, atraktívne gestá, atraktívna mimika, ako zaujať ženu, príťažlivosť, sexapeal

Medzi priateľmi používame inú reč tela. Nie sme tak napätí, naša reč tela je otvorenejšia, náš spôsob rozprávania je príjemnejší, priateľskejší a ľudia intuitívne reagujú na toto príjemné správanie. A preto verte tomuto proroctvu: verte, že vás majú radi a oni vás budú mať radi. Ak to pochopíte, pomôže vám to aj s ďalším trikom …

Zrkadlením ľudí si zvýšte svoju charizmu

Jednou z najdôležitejších časti príťažlivosti je, keď vás ta druhá osoba chápe na hlbokej zmysluplnej úrovni. Je niečo neuveriteľne silné na tom, keď stretnete človeka, s ktorým ste na rovnakej vlnovej dĺžke. Preto je dôležité ukázať druhému človeku, že mu rozumieme a počúvame ho. Čím viac si rozumieme, tým viac sa cítime prepojení.

Aj keď je dobre nájsť v rozhovore  “Heéj? aj ja” momenty, rozprávanie je stále surový a neefektívný spôsob, aby sme si mohli povedať “sme na rovnakej vlnovej dĺžke.” Tento pocit nám skôr navodí reč tela. Jedným z najrýchlejších spôsobov je zrkadliť svoju reč tela.

reč tela, atraktivita, zvýšenie atraktivity, charizma, zvýšenie charizmy, atraktívny úsmev, atraktívne gestá, atraktívna mimika, ako zaujať ženu, príťažlivosť, sexapeal

Dvaja ľudia, ktorí sa navzájom priťahujú končia vo vzájomnej synchronizácií. Majú rovnaké maniere, možno podobné rečové vzory, frázy alebo vykonávajú podobnú činnosť napr. objednávajú si drink v rovnakom čase. Ak budete skúšať napodobniť niekoho gestá – nekopírujete ho. Robte to nenápadne, skôr odpozorujte maličkosti. Ak napr. baba, s ktorou rozprávate prenesie váhu a oprie sa o stenu, oprite sa oproti nej aj vy. Ak robí gesta pri rozprávaní, robte podobné gestá. Keď sa predkloní a oprie lakte o stôl alebo si preloží nohy, počas toho ako s vami hovorí, urobte to isté. Ale nezabudnite, robte len malé úpravy, nenapodobňujte toho človeka ako pri pantomíme.

Ak to urobíte správne, trvá prekvapivo krátko vybudovať si vzťah na takú úroveň, aby ten druhý mal pociť, že vás už pozná roky.

Udávajte tempo a veďte 

Dôležité je nie len sa s druhými zosynchronizovať, ale ich aj viesť. Skúsený konverzujúci môže udávať ako a kam bude smerovať rozhovor. Keď ste vedome s niekým v synchronizácií, môžete prejsť k jeho zrkadleniu až skončite vo fáze, kedy bude zrkadliť on vás. Najskôr sa zosynchronizujte, potom zmente reč tela a nakoniec vás začnú zrkadliť.

Ak si prejdete týmito fázami a po pár minútach máte vybudovaný vzťah s konverzujúcou osobu, môžete ju začať nenápadne zrkadlíť – urobiť vedome malú zmenu. Prekrížte (alebo nie) svoje nohy, nakloňte hlavu, zmeňte tón hlasu a sledujte ako reagujú. Pokiaľ zodpovedajú vašej zmene tak viete, že reagujú. V tomto okamihu ste v pozícií, kedy môžete urobiť malé zmeny, napr. zmeniť tón interakcie.

reč tela, atraktivita, zvýšenie atraktivity, charizma, zvýšenie charizmy, atraktívny úsmev, atraktívne gestá, atraktívna mimika, ako zaujať ženu, príťažlivosť, sexapeal

Ako prevezmete tempo konverzácie, môžete zneškodniť napätú situáciu. Niekto, kto je rozrušený alebo zaujíma obranný postoj, môže postupne vašim zrkadlením prijať pokojnejšiu a otvorenejšiu reč tela, uvolniť sa a upokojiť. Zvýšenim hlasu, výraznejšou rečou tela dokážete navodiť vzrušenie do konverzácie –  Ak ste niekedy videli ľudí v bare, ktorí sú vzrušení pri sledovaní športu, tak viete presne ako tieto gestá fungujú.

Podobne viete zvýšiť aj pocity príťažlivosti. Existuje celý rad znakov ľudskej reči, ktoré sú indikátorom záujmu: mierenie s kolenami alebo nohami, odhaľovanie vnútorných strán zápästia, alebo dotýkanie sa na krku a stehnách. Smerovaním rozhovoru k prijatiu týchto ukazovateľov, si viete zvýšiť príťažlivosť; koniec koncov mozog reaguje na správanie organizmu. Tak ako vás vie urobiť šťastným usmievanie, aj s prijatím silnej pózy sa môžete cítiť sebavedomejší. A to je vlastnosť, ktorá podnecuje atraktivitu a zvyšuje príťažlivosť. Preto sa na pľaci herci do seba často zamilujú: tak často predstierajú, že sú zamilovaní až sa to stane.

Stratégia ukazujúca zraniteľnosť

Aj keď sa nad tým veľmi nezamýšlame, dôvera je veľmi dôležitá pre existenicu atraktivity. Ak chcete mať s niekým sex, alebo sa hoc len bozkávať, musíte druhému dôverovať a to isté platí z jeho strany. Ale táto zraniteľnosť je jednou z vecí, ktoré robia sex potešujúcim; mnoho erotogénnych zón na ľudskom tele je v miestach, kde je koža najtenšia a krvné cievy sú najbližšie k povrchu.

Preto je viacero ukazovateľov záujmu znakom zraniteľnosti. Vnútorné strany zápästia alebo upozorňovanie na krk, to sú všetko znaky dôvery – čo je super pri hladkaní a bozkaní, ale ich odhaľovaním sa tiež vystavujete do potencionálneho nebezpečia.

Napr. preto sú upíri často erotizovaný vo fikciách; zameranie sa na krk (zápästia a vnútorné stehná) korešponduje nie len s hlavnými krvnými cievami ale aj erotogénnymi zónami. Takže ako môžeme použiť toto poznanie, aby sme si zvýšili atraktivitu? Preukázaním, že sme ochotní vystupovať ako zraniteľný, čo vyzýva druhých k vzájomnosti.

Sledujte druhých v konverzácií a zistite, či nakláňajú pri rozhovore hlavu. Držanie hlavy rovno alebo mierne nadvihnutú dávate najavo, že vyjadrujete odmeraný a dokonca rezervovaný prístup. Mierne naklonenie hlavy, a teda položenie sa do zraniteľnej situácie znamená venovanie pozornosti tomu druhému a dôvera voči druhému. Podobne aj smerovanie brady mierne dole pôsobí priateľskejšie a príjemnejšie. Tieto gestá naznačujú, že máte radi niekoho a my inštinktívne máme radi toho, kto má rád nás.

Tak isto aj gestá s dlaňami smerujúcimi nahor a von sú známkou dôvery a otvorenosti, pretože sa odhaľujú zápästia. Aj mnohí politici si podávajú ruky s dlaňami naklonenými hore – zvyšuje to dôveryhodnosť.

Ďalšie časti tela, na ktorých sme najviac zraniteľnejší sú hrudník, brucho a pás. Ich odhalením a otvorenou rečou tela ukazujeme naše sebavedomie. Preto mnoho ľudí, keď začína bitku sa bije do hrude, čím zámerne ukazujú spolubojovníkovi, že sú zraniteľní, a teda nepovažujú druhú osobu ako hrozbu.

Odhalenie týchto častí tela je aj známkou príťažlivosti. Ľudia majú tendenciu používať reč tela automaticky podľa toho aký majú zámer. Ak ste naklonený k dáme, snažte sa nenapadne postaviť tak, že bude mať tvár priamo voči vám. Je to maličkosť, ale počíta sa to.

Tvárte sa príjemne

Ak hovoríme o reči tela a príťažlivosti, máme tendenciu sústrediť sa na trup a paže: dôležitosť držania tela, kde sa niekoho dotknúť (nedotknúť) atď. Jedným z najviac podceňovaním aspektom atraktívnosti reči tela je napodiv tvár.

Aby ste mohli správne používať svoju tvár, musíte pochopiť hodnotu úsmevu. Zo všetkých primátov sa ľudia ako jediný usmievajú na ľudí, ktorých majú radi. U takmer všetkých ostatných druhov úsmev znázorňuje hrozbu. Úsmev je neuveriteľne univerzálny vyraz – môže znamenať spokojnosť, šťastie, iróniu, ustupovanie alebo pocit nadradenosti.

Milý, skutočný úsmev môže urobiť rozdiel medzi tým, či je človek sympatický alebo nepríjemný. Je nesmierne dôležité usmievať sa na človeka, s ktorým sa rozprávate a zaujímate sa o neho. Ale je rozdiel akým spôsobom sa na toho človeka usmievate. Usmiať sa na niekoho hneď ako ste ho stretli je príjemné ale nie nevyhnutne vzrušujúce. Je to spôsob vyjadrenia, ktorý môžete aplikovať na hocikoho koho stretnete. Nabudúce keď stretnete niekoho, kto vás priťahuje, odložte automatický úsmev. Počkajte radšej sekundu dve ako sa vám stretnú pohľady a pomaly sa usmejte. Je to malý rozdiel, ale zvyšuje pocit radosti a intimity – pocit, že ten úsmev patrí iba im.

reč tela, atraktivita, zvýšenie atraktivity, charizma, zvýšenie charizmy, atraktívny úsmev, atraktívne gestá, atraktívna mimika, ako zaujať ženu, príťažlivosť, sexapeal

Očný kontakt je tiež nesmierne dôležitý; nepozerať sa niekomu do očí je príznakom neúprimnosti a nezáujmu. Avšak strategický očný kontakt môže byť neuveriteľne silný. Ak ste počuli o niekom, kto ma intenzívny alebo sexy pohľad, je to niekto, kto vie ako používať pohľad aby vzbudil atraktivitu. Jeden z najjednoduchších spôsobov je udržať si očný kontakt o niečo dlhšie ako je obvyklé. Nie tak dlho, aby ste zazerali ale dlhšie, ako keď pozeráte na kamoša. Udržujte kontakt, potom ho prerušte pomalým pozretím do strany, skoro ako by ste sa zdráhali odtrhnúť.

Ďalším trikom – a tento si vyžaduje prax, aby bol efektívny, je trojuholníkový pohľad. Pozrite sa tomu druhému do jedného oka (pravého alebo ľavého, to je jedno) trochu dlhšie než je obvyklé. Potom sa pozrite dole ku svojim perám, a usmejte sa pri tom Skončíte tento trojuholník s pohľadom do druhého oka. Použitie tejto techniky na niekoho s kým flirtujete je veľmi silné a necháva ľudí prekvapivo zmätených – v dobrom zmysle slova. Je to jemný, takmer podprahový náznak, že by ste sa druhým človekom chceli bozkávať a pod.

(Mimochodom funguje to aj na ľudí, s ktorými už ste vo vzťahu. Skúste to a uvidíte ako reagujú.)

Majte na pamäti: žiadna z týchto techník reči tela nefunguje na ovládanie mysle. Nikoho nehypnotizujete, nikoho nemanipulujete, aby cítil niečo, čo v skutočnosti neexistuje. Len vedome staviate na tom, čo už tam je. Väčšina ľudí si nie je vedomých správ, ktoré vysielajú svojou rečou tela. Ale tým, že ich pochopíte a budete správne využívať si zvýšite príťažlivosť a spôsobíte, aby to medzi vami iskrilo.

Zdroj: https://goodmenproject.combusinessballs.combrightside.me

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *