Lekcie Mužnosti Od Vikingov

Niektorí dnešný muži sa pochopiteľne dosť líšia od tých z minulosti.  Predtým si muž kládol ako prioritu byť silným, inteligentným a nebezpečným vodcom. Dobýjal a bránil. Boli doby, kedy namiesto diaľkového ovladáča držali meč. Časy, kedy mužská ctižiadosť bola daná tým ako vysoko chce stúpať, koľko mužov dokáže viesť a koľko krajín dokáže dobyť.

Jasné, že ambiciózni muži viac riskujú, skúšajú a zlyhávajú ako tí bez ambícií. Ale mužov minulosti, ako aj Vikingov, poháňal oheň v srdciach, ktorý šiel uhasiť len v boji a krvi so sekerou alebo mečom, či objavovaním ešte neobjavených krajín. Tento plameň v niektorých z nás horí do dnes.

Poďme sa teda pozrieť do minulosti a vezmime si z toho, čo môžeme aby sme sa stali dobyvateľmi, bojovníkmi a vodcami.

Smrť akceptujte s otvorenou náručou 

Ak sa nebojíte smrti, neexistuje nič, čo by ste nemohli dokázať alebo dosiahnuť. Vikingovia sa pustili do neobjavených morí, aby ich prebádali a objavili niečo nové. My sa nielenže bojíme smrti, ale aj zranenia, zlyhania a všetkého neznámeho, a to nás vlastne obmedzuje. Nemusíte sa prechádzať na kraji útesu. Stačí ak si predstavíte, že ležíte v truhle a všetci vás oplakávajú. Hnusná predstava, ale pomáha.

Priemerná dĺžka života je najdlhšia v histórií a už nezomiera toľko ľudí na následky vojen a chorôb. Smrť berieme ako niečo, čo sa tak skoro nestane. Napriek tomu nežijeme naplno, ľutujeme ako sme žili v minulosti a ľutujeme ako žijeme dnes. Dnešné vplyvy nás rozptyľujú od dôležitých hodnôt. Chceme zapôsobiť na ľudí, ktorých nemáme radi, utrácať peniaze, ktoré nemáme, robíme prácu, ktorá nás nebaví aby sme si kúpili oblečenie, ktoré krátko po tom vyhodíme. Ak vrátime do nášho života vzrušenie určite bude menej veci, ktoré budeme v starobe ľutovať.

Dá sa to jediným spôsobom, a to aktívnou prácou na duševnom rozvoji a zmenou pohľadu na dané veci. Ak budete túžiť len po materiálnom, vždy nastane len sklamanie a depresia.

Musíme o tom hovoriť viac, musí to byť súčasťou nášho života, tak ako to bolo za čias Vikingov. Lebo bez tmy nemôže existovať svetlo, bez smútku šťastie, a bez smrti nemôžeme okúsiť život.

Fyzická zdatnosť a sila mysle idú ruka v ruke

Posilka je teraz veľký boom, ale povedzme si na rovinu, viacerí tam chodia, len aby vyzerali dobre, no keď majú dobehnúť na autobus alebo funkčne použiť svoje telo, je to o hovne. Niekedy mladí aj starí trénovali na vojnu, teraz musíme trénovať ako keby sme na ňu trénovali. Samozrejme, niektorí takto naozaj trénujú, ale pre tých, ktorí tak nerobíme, musíme začať s tréningmi, ktoré zahrňujú nielen brušné alebo prsné svaly. Väzenské Cviky Cvičenie v Malých Priestoroch s Vlastnou Váhou. Musíme trénovať, aby sme boli silní a odvážni ako bojovníci v minulosti. Pozrite aj ďalšie články Ako Šplhať po Lane ako Chlapi z Navy SEAL , Ako som si Prirodzene Zdvojnásobil Úroveň Testosterónu 90-dňový Experiment

Keď vojdete do gymu, nasaďte bojový výraz a choďte do tréningu s vedomím, že je to boj s vašim slabším JA, s vašim hlasom, ktorý vám hovorí aby ste tréning nedokončili a vrátili sa späť na pohodlný gauč.

Fyzická zdatnosť je vytlačiť činku silou, ale niekedy je sila mysle oveľa dôležitejšia. Keď vám mozog hovorí, že už nevládzete a to posledné kolo nezvládnete je to často len vo vašej hlave. Vtedy sa premôžte, oklamte svoj mozog a dajte do toho všetko. Táto nesmrteľná kombinácia vám pomôže stať sa mužom v pravom zmysle slova.

Dokončujte veci

Niečo asi na tej Vikingskej kultúre bolo. Chceli mať viac, nebáli sa smrti a dovolili si, čo iní by nedokázali. Na takú malú kultúru expandovali neuveriteľne rýchlo.. Dokázali veci, ktoré sa zdali nemožné, ale ako kultúra takto nikdy nezmýšľali.

Nepokúšali sa ako to robíme dnes. Snažíme sa niečo robiť, ale často to nedokončíme. Stanovíme si cieľ, ktorý si myslíme, že ľahko zvládneme, ale nedotiahneme to dokonca. Vikingovia a ďalšie bojovnícke kultúry nemali čar rozmýšľať nad dôsledkami, zbytočne to naťahovať, alebo požiadať o radu. Jednoducho to urobili.

Jedna rada, snažte sa nežiadať o radu. Vnútri máme kompas, ktorý nám povie kam ísť a čo robiť. Žiadame o radu, aby sme si potvrdili, že to čo ideme urobiť je správna vec. Ale my sami vieme, čo je správne a čo nie. Namiesto počúvania vnútorného hlasu sa stále obraciame s prosbou o radu.

Jedzte všetko, čo vám ponúka Matka Zem

Naše stravovanie je jeden mišung. Vedci hovoria každý deň niečo iné. Všetko, čo potrebujeme je jednoduchosť. Jedzte, čo vám ponúka krajina. Evidentne to fungovalo aj pre Vikingov, ktorí vo svojom stravovaní využívali vysoký podiel mäsa a zeleniny. A boli mohutní. Podstatou je mäso (vrátane rýb). Pozrite sa na ich fyzický vývoj oproti Angličanom, ktorí museli kvôli rýchlo rastúcej populácií jesť nekvalitnú stravu, alebo Aziati, ktorí boli dokonca ešte menší a mali menej ochlpenia vďaka tomu, že jedli viac sóje (estrogenické) a ryže.

Vikingovia jedli mäso, ryby, ovocie, zeleninu a rôzne nespracované obilniny. Pili a konzumovali sezónne potraviny. Jedzte mäso, veľa tučných rýb, kopu ovocia a zeleniny. Jednoducho zjedzte všetko čo dokážete zabiť alebo zodvihnúť.

Váš osud je spečatený

Vikingovia verili, že ako a kedy zomriete je už dávno dané. A prečo tomu neveriť? Nevieme kontrolovať to ako zomrieme, tak prečo od toho utekať, zapodievať sa tým alebo mať z toho strach?

Prečo neriskovať v láske, biznise alebo dobrodružstve? Koho trápi či zlyháte v biznise, alebo zomriete pri divokom dobrodružstve?!

Strach vás len obmedzuje aby ste prežili život naplno.

Drsné podmienky robia drsných chlapov

Vikingovia žili v drsných podmienkach, v ktorých sa ťažko žilo, pestovalo plodiny a budovalo kolónie. Aj dnes môžete vidieť, že v drsných podmienkach sú muži tvrdší a odolnejší. Chlapi, ktorí sa vystavujú každodennej fyzickej práci a bolesti majú doslova hrošiu kožu.

Kľúčom sú nekompromisné, stále drsné podmienky, ktoré ti tréning neposkytne. Nemusíte sa kvôli tomu sťahovať na severný pól. Stačí ak vždy zvolíte ťažšiu možnosť. Choďte napr. po schodoch miesto eskalátorov. Voľte drsnejšie cesty, ktoré vás urobia tvrdším mužom.

Jednoduchosť

Je stále ťažšie poňať veci jednoducho a sústrediť sa len na jednú vec. Niekedy to bolo tak, že ste sa mali možnosť zamerať iba na jednú vec. Keď ste plachtili, mohli ste len plachtiť a nie ešte chatovať, emailovať alebo dokonca čítať. Ak ste farmárčili, tak iba farmárčili a keď ste bojovali tak asi ťažko ste mohli rozmýšľať nad niečim iným ako svojim nepriateľom.

V dnešnej hyper-technologickej spoločnosti pod vplyvom informácií a okolnosti, ktoré nás rozptyľujú od toho, čo by sme mali naozaj robiť, je zjednodušovanie jediná možnosť.

Čo môžete urobiť:

  • keď pracujete vypnite internet. Nesurfujte, nechatujte, iba pracujte.
  • vždy si stíšte telefón.
  • sústreďte sa na jednú vec, dokončte ju a prejdite na ďalšiu. Multitasking je bullshit, nefunguje to. Nikdy by ste sa nemali nútiť k práci.

Následujte svoje ambície 

Ambícia je volanie vašej duše kam by sa váš život mal uberať. Pre veľkých Vikingov to znamenalo stať sa kráľom, dobyť susednú dedinu a rozširovať sa.

My máme neobmedzené možnosti. I keď sa niekedy ambície berú ako sebecký čin, musíme si priznať, že nám priniesli elektrinu, automobil aj vedecké poznatky.

Ambície tvarujú svet.

Vykuknite, dobývajte, stúpajte hore do výšin. Je to v povahe človeka, že chce napredovať, byť lepším a lepším a nie je na tom nič zlé. Nasledujte ten trýznivý pocit vo vašej duši, ktorý chce, aby ste expandovali a zanechajte tu svoje otlačky. Je v poriadku byť ambiciózny.

Tak čo stotožňujete sa s Vikingským spôsobom života? 🙂

 

Zdroj: http://chadhowsefitness.com/

Similar Posts

One Comment

  1. Chápem, čo chcete článkom povedat, ale naozaj nie všeci mužia v minulosti držali meč. Nie každý muž chcel viesť ostatných. To je iba romantická predstava. Čo popisujete bol životný štýl iba čiasti ľudí vikinskej spoločnosti. Ale je pravda, že by trebalo u niektorych chlapů zmenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *