Pravy muz, pravymuz.sk, Napoelon hill, Hilla

Tajomstvo Sexuálnej Transmutácie – Podľa Napoleona Hilla

Kniha od Napoleona Hilla Mysli a zbohatni patrí medzi absolútny základ všetkých teórií, publikácií a kníh na tému úspechu. Ak sa potrebujete nejako „nakopnúť“ a neviete po akej knihe by ste siahli, lebo na trhu je ich nespočetné množstvo, začnite touto. Napriek tomu, že jej prvé vydanie vyšlo v roku 1937, je prenosná i do dnešnej doby.

V 13 krokoch ponúka návod, ako byť úspešný a získať toľko peňazí koľko potrebujete. Desiaty krok má zaujal obzvlášť. Hovorí o sexuálnej transmutácií.
Čo vlastne táto transmutácia znamená? Inými slovami: „Premenu, alebo prevod jedného prvku alebo formy energie v inú“, čiže prepnutie mysle od myšlienok fyzického rázu k myšlienkam nejakej inej povahy. Pohlavný pud má istý vplyv na stav mysle a je najmocnejšou ľudskou túžbou. Je taký silný, že ľudia kvôli nemu často riskujú život a svoju dobrú povesť. Nejde ho potlačiť, ani úplne zničiť, a preto ho je lepšie transformovať na tvorivé úsilie, aby si nenašiel menej dôstojné vyústenie. Nechápte pána Hilla zle. Nemáte sa vzdať toho, čo máme všetci najradšej, ale ak nemáte možnosť tento pud správne využiť, je lepšie ho pretransformovať.

Súvislosť medzi úspechom a silným libidom

Podľa Hilla sú ľudia, ktorí dokážu pohlavný pud ventilovať nejakou formou tvorivého úsilia, veľmi šťastní. Vedecký výskum preukázal, že muži dosahujúci najväčších úspechov, majú silne vyvinuté libido, naučili sa ho sexuálne transmutovať a boli motivovaní vplyvom ženy. Ďalší dobrý argument je, že ak odstránite človeku alebo zvieraťu pohlavné žľazy, stratí po kastrácií všetku bojovnosť a esprit.

Desať podnetov, ktoré stimulujú myseľ

Ľudská myseľ najviac reaguje na tieto podnety:

  1. Túžba po sexe
  2. Láska
  3. Túžba po sláve, moci alebo po peniazoch
  4. Hudba
  5. Priateľstvo medzi ľuďmi rovnakého alebo opačného pohlavia
  6. Spojenie dvoch alebo viacerých ľudí, ktorí spoločne usilujú o duchovné a materiálne zdokonalenie
  7. Spoločné útrapy, aké zažívajú prenasledovaní ľudia
  8. Autosugescia
  9. Strach
  10. Drogy a alkohol

Myseľ dokáže byť prostredníctvom túžby po sexe naladená na vysokofrekvenčné kmity, ktoré poznáme ako tvorivú predstavivosť, intenzívnu túžbu a podobne. Okrem drog a alkoholu sú všetky ostatné pudy konštruktívne.

Ak vás táto téma zaujala, odporúčam si prečítať túto knihu, ktorou som sa inšpiroval na napísanie článku. Dopodrobna v nej vysvetľuje ako sexuálna transmutácia funguje.

Uzavrel by som to dvoma myšlienkami z knihy:

„Nikdy neexistoval a nikdy nebude existovať žiadny veľký vodca, podnikateľ alebo umelec, ktorý by sa nevyznačoval silným pohlavným pudom.“

„Človek, ktorý miluje naozaj, nemôže nikdy úplne prehrať.“

A aký je váš názor?

Zdroj: Mysli a zbohatni  od  Napoelon Hill

Similar Posts

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *