Predstavte Svoju Frajerku Rodičom

Ako Predstaviť Priateľku Rodičom

Už ste stretli jej rodičov. Je čas, aby spoznala tých vašich.

Keď vás frajerka šla predstaviť rodičom chceli ste urobiť dobrý dojem. Teraz sa karta obrátila. Všetku svoju energiu by ste mali koncentrovať na to, aby ho urobila ona a vy ste jej v tom pomohli. Ak to mysli so vzťahom vážne, určite sa chce zapáčiť. Nie vždy to ide ľahko, ale keď sa to podarí, významne to uľahčuje život.

Prvá návšteva je väčšinou trápna a nervy drásajúca pre obe zúčastnene strany. Máme pre vás pár tipov, aby všetko prebehlo ľahko a každý sa cítil najkomfortnejšie ako sa dá.

Musíte si byť istý, že ju naozaj chcete priviesť domov. Vo väčšine prípadov, to znamená, že to s ňou myslíte vážne. Minimálne si to tak vysvetlia obe strany. Takže ju nepozývajte domov (najmä cez dovolenkové obdobie), až kým obidvom stranám neodkomunikujete, ako to je (a nie ste pripravený na neustále otázky vašej mamy, až kým sa nerozídete, alebo nevezmete).

Pripravte ich

Povedzte rodičom a frajerke, čo môžu od seba očakávať. Tu je pár veci, ktoré by ste mali prebrať:

Spúštače rozhovoru: Každý sa chce vyhnúť nepríjemným pauzám a vašim rodičom ide o to, aby ju spoznali čo najviac. Čím menej o nej vedia, tým tažšie je pre nich pýtať sa. Dajte im nejaké základné informácie, ktoré by im dopomohli. „Peťo nám povedal, že ste cestovali po Európe minulé leto. Aké krajiny sa vám najviac páčili?“

Čomu sa vyhnúť: tiež by mali vedieť o citlivých témach, ktorým sa vyhnúť. „Takže, kde žijú vaši rodičia?“ „Môj otec je mŕtvy a moja mama vo väzení.“ „Ups“

Obmedzenia v jedálničku: ak má vaša priateľka alergiu na orechy alebo je vegetariánka, určite nechcete, aby vaša mama servírovala na večeru kung pao. Možno majú nejaké spoločné obľúbené jedlo. Určite jej to pomôže cítiť sa pohodlne.

Pripravte ju

Rodinné peripetie: povedzte jej aspoň základy o vzťahoch v rodine. Mama nenávidí svoju macochu, brat je na liečení, otec bol nezamestnaný 6 mesiacov. Čím viac bude vedieť, tým lepšie pre všetky strany.

Darček: ak prinesie vaša frajerka darček, určite to bude milé gesto. Dajte jej par typov, čo by ich potešilo. Má mama obľúbené kvety? Chceli by vyskúšať nový typ kávy? Nechcete, aby doniesla víno, keď milujú čaj.

Spoločné záujmy: S vlkmi žijem s vlkmi vyjem. Oboznámte ju s ich záľubami a snažte sa nájsť tie spoločné. „Martin mi povedal, že rada záhradkárčite. Aj ja som sa v poslednom čase do toho ponorila a mám malú záhradku v byte na parapete.“

Fyzické „úchylky“: Možno sa mama nerada objíma a bude radšej, keď jej frajerka podá ruku. Alebo práve naopak, sa frajerka musí pripraviť, že jej mama bude „muchlovať“ ústa.

Pravidlá v dome: Mala by sa vyzuť predtým než vojde dnu? Očakávajú „vaši“, že budete spať v oddelených izbách? Modlia sa pred jedlom? Určite nechcete, aby vaša frajerka „tlačila“ do seba jedlo, kým ostatní sa budú modliť.

 

Pamätajte, že sa musíte vžiť do jej kože. Doma ste v komfortnej zóne – s ľuďmi, ktorými ste sa obklopovali nejaký ten rok a v dome, v ktorom ste pravdepodobne vyrastali. Zabudnúť, že vaša priateľka nie je na tom istom je celkom jednoduché. Je dobré si to precvičiť v cudzom prostredí, napr. v jej rodičovskom dome, a rozpamätať sa, že to pre vás nebolo tiež jednoduché. To vám pripomenie, čo robiť, aby sa frajerka cítila príjemne.

Ponúknite jej jedlo a drinky. Na prvej návšteve sa určite nebude cítiť natoľko doma, že si pôjde uchmatnúť veci do chladničky a hlavne nevie, kde sú poháre a ostatné riady. Takže sa chopte iniciatívy a ponúknite jej občerstvenie.

Chváľte ju pred nimi. Nie je taktné z jej strany, aby sa začala vychvaľovať a vypichovať svoje silné stránky. Ale vy môžete a mali by ste. „Zuzka je najúžasnejšia kuchárka.“ Chválenie jej pomôže cítiť sa príjemne a oni ju uvidia v dobrom svetle.

Buďte pri nej najviac ako sa dá. Toto je najdôležitejšie pravidlo. Možno ste už dlhšie nevideli brata  a ste v pokušení nechať frajerku s rodičmi v obývačke, kým si zahráte videohru. Je to pochopiteľné ale v tejto situácií musí byť priateľka na prvom mieste. Opäť platí, že vy sa cítite maximálne komfortne, ale ona nie. Ak ju necháte so svojimi rodičmi, aby sa trochu porozprávali, môže sa cítiť naozaj úzkostne a nepohodlne, až priam opustene. Dúfame, že po niekoľkých návštevách a lepšom spoznaní sa bude s nimi cítiť oveľa príjemnejšie. Ale na prvej návšteve (a niekoľko potom), snažte sa držať po jej boku čo možno najviac.

Máte aj vy nejaké typy, aby to prebehlo všetko ako po masle? Napíšte pod článkom komentár, alebo sa zapojte do našej diskusie na Facebooku.

Ako predstaviť priateľku, vzťahy, rodina, sex, milovanie, ako zbaliť, www.pravymuz.sk, muž, mužnosť, umenie mužnosti, rande

Preklad: Patrícia Sommerová

Korektúra: Katarína Tomková

Zdroj: wikihowgreatmate, artofmanliness

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *