|

11 Vecí, Ktoré Robím, aby Som vo Vzťahu Netrpel

Nebol som síce nikdy ženatý, ale mám skvelý vzťah a dostal som manuál od rodičov, keď som ich počas tých rokov strávených s nimi sledoval. Naučil som sa niektoré osvedčené postupy, a niektoré zas tak dobré neboli, ale učil som sa pozorovaním a vytvoril si vlastný manuál. Takže ho ponúkam, keby si ho chcel niekto prečítať. Manuál je to skôr pre mňa, aby som nezabudol ako sa správať 🙂 Ak si si našiel harpiu, tak ti to nepomôže.

Preto to skôr berte ako inšpiráciu. Lebo každý má subjektívny vzťah. Nie je to o tom, aby si menil svoju partnerku, ale skôr aby si sa inšpiroval, keď máš pocit, že si sa vo vzťahu “zacyklil” a zabudol prečo to klapalo na začiatku. Alebo si trebárs hľadáš novú frajerku a máš pocit, že ti to pomôže.

Samozrejme, nie som naivný viem ako to môže vo veľa prípadoch dopadnúť, a preto rovno prikladám možné scenáre, ktoré sa môžu stať za istých okolností alebo s iným typom ženy 🙂 .

 1. Povzbudzujem svoju ženu 

Viem aké sú jej sny. Už dávno naše nežné polovičky netúžia byť za pecou a variť bryndzové halušky. Aj tá tvoja určite má nejaké sny a keď ti o nich nepovedala dostaň to z nej. Nie je nič horšie ako nespokojná žena, ktorá chodí demotivovaná z práce, lebo ju nebaví, málo ju platia, prípadne žije z tvojich úspechov. Podporuj ju, aby si urobila vysokú školu, nejaké kurzy a pod., aby pomaly pracovala na tom, čo ju baví a v budúcnosti si našla iné zamestnanie. Síce zatiaľ bude chodiť do tej istej práce, ale bude mať motiváciu a lepšiu náladu. Doma ťa bude čakať tvoje obľúbené jedlo a vysmiata žena. Čo viac si môžeš priať.

Možný scenár: Hocijakú náladu má, hoc čo jej povieš bude ťa obviňovať za svoj skazený deň, život – minulý, terajší, budúci. Vtedy to nemá zmysel. 

2. V našom vzťahu som sa postavil do úlohy vodcu

vodca

Ženy prežívajú emócie viacnásobne ako my. Prejde im cez hlavu milión emócií počas dňa a nie vždy to zvládajú. Dokonca si pár z tých nálad aj vymyslia a samy nevedia, odkiaľ sa vzali. Sú náladové a plné meniacich sa hormónov, ale oni za to nemôžu. Preto je dôležité, aby sme to chápali, nerobili si z toho ťažkú hlavu a nebrali to osobne. Keď taký to moment nastane, prichádzame na rad my. Ja osobne mám počas dňa million povinnosti, stresu a zodpovednosti, ale považujem sa za toho emočne stabilnejšieho, ktorý funguje ako jej opora, a keď bude mať zlú náladu a padne do depky, bude to vplývať aj na mňa. Aj keď som práve v tej chvíli vycukaný zo života, urobím všetko pre to, aby som ju podporil, ona sa naštartuje a spätne podporí mňa. A hneď je všetko jednoduchšie.

Možný scenár: Ak je to premotivovaná feministka, ktorá si nenechá nič poradiť od muža, a nepripustí aby ju muž viedol, tak to nemá zmysel. Musí to byť pokorná mačička. 

3. Rozprávam sa s ňou milo

Milujem ju a rešpektujem. Je to moja žena, budúca matka mojich detí, nežné stvorenie, s ktorým je potrebné ako s nežným zaobchádzať. Ja si svoju ženu nesmierne vážim. Bez nej by sa môj život vyvíjal inak. Každá životná cesta je síce super a má svoj zmysel, ale táto moja sa mi veľmi páči. A preto za to všetko svoju ženu rešpektujem a adekvátne sa k nej správam. A ona si ma za to váži tiež. Vychvaľuje ma po kamarátkach aký som super a aj to je pre mňa satisfakcia. Ale najväčšia satisfakcia ako som už písal je spokojná žena. Pre tvoje dobro.

Možný scenár: Ty sa k nej správaš milo, ale ona po tebe neustále bafká? Nadáva ti, kričí na teba, háda sa s tebou? Tak to potom nemá zmysel.

4. Rozprávam o nej milo aj pred druhými 

Po prvé, tvojich príležitostných kamošov nemusí naozaj zaujímať vaše manželstvo. Môžu byť tiež žiarliví a sebeckí. Môžu chcieť, aby si chodil von častejšie, a preto všetko čo im povieš nadnesú alebo pretransformujú na niečo negatívne. Raz som to zažil. Po ďalšie, nie je to správne, vynášať špinavosti vašej domácnosti do éteru. Je to všetko len medzi vami. Jasné, že ak máš dobrého kamoša a niečo vážne sa deje vo vašom vzťahu tak sa mu zdôveríš. To je iný prípad. Ale v partií je to hlúpe. Keď si vážiš svoju ženu, váž si aj váš vzťah a tak k tomu pristupuj. Nikto nežije tvoj život, tvoj vzťah a necíti veci ako cítiš ty. Takýto “pseudo kamoši” ťa skôr ovplyvnia svojimi názormi a vzťah pôjde do čerta.

Možný scenár: Ak pretočí všetko, čo o nej rozprávaš, a nakoniec vyjdeš z toho ako ten zlý tak to nemá zmysel. Ak o nej nič nerozprávaš, ale ona si vymyslí, že áno, tak to nemá zmysel. 

5. Pomáham jej bez toho, aby som sa sťažoval

muz pomáha

Sú veci, s ktorými môžem vypomáhať a jej to uľahčí život. Ja napríklad rád varím. Niekedy pripravím raňajky, niekedy večeru podľa času, ženinej a mojej nálady. Tiež mi nerobí problém vyniesť smetí, povysávať a urobiť chlapské veci, ako je vŕtanie, prenášanie nábytku, maľovanie, opravovanie a pod. Robím to bez frflania. Ani nie tak ako prejav lásky, ale zo zodpovednosti. Ona je menej unavená a frustrovaná, takže neprídem o večerný sex. Ešte k téme sex – keď máme spoločný sex, celé to riadim a som otvorený. Nikdy sa nesmejem z toho, čo cíti alebo čo robíme. A tak je uvoľnená aj ona. Povzbudzujem ju nech sa nehanbí prejaviť a chválim ju ako najlepšiu milenku. Občas ráno vstanem a poviem jej, že som s ňou mal erotický sen. Robím z nej svoju erotickú múzu a ona vie, že je pre mňa v posteli všetkým. Tým pádom má často chuť na sex, lebo vie, že mi tým dáva najviac ako môže a som z nej hotový.

Možný scenár: Ak dostaneš za každým podžub, že aj to, čo si urobil, tak si neurobil poriadne. Nemá to zmysel. 

6. Ak frfle na moje zábavky, ukážem jej prečo to mám rád

Občas frflala, keď som sa jej nevenoval a išiel do posilky alebo sa hral na playku a pod. Vždy som jej to skúsil vysvetliť prečo je to pre mňa také dôležité a prizval ju nech sa pozerá. Uvidíš bude sa na to pozerať úplne inak, možno si dokonca tú hru zahrá s tebou. Niekedy sa cítia, že si ich len nevšímame a chcú byť všetkého súčasťou. Hotová alchýmia okolo ich nálad.

Možný scenár: Bude naďalej tvrdiť, že to nechápe alebo po tomto, to nebude ešte viac nechápať.

7. Nič nerobím tajne

Keď sa ma opýta či som masturboval. Poviem jej to. Či som pozeral porno. Poviem jej to. Jasné, iba keď sa pýta. Vysvetlím jej, že to nie je kvôli oslabenej láske voči nej, ani preto, že som nenásytný úchyl, ale jednoducho ventilujem stres alebo sme boli dlhšie bez seba tak to musím urobiť. Je to 100 x lepšie ako keby ťa pritom prichytila alebo vkuse podozrievala. Oni tomu nechápu, berú to ako nejakú prasačinu, ktorou ich zrádzame. Keď jej to takto vysvetlíš bude to brať lepšie. Nehovorím, že jej to máš hlásiť za každým keď dobuníš, ale keď sa bude pýtať, tak jej neklam. Samozrejme občas je taká malá lož namieste. Aby zas nebola šokovaná ako často si to robíš. Len rozdiel je v tom, že keď jej zaklameš potom, čo si jej párkrát povedal pravdu, nebude ťa podozrievať. A je to taká dobrá lož, ktorá nikomu neublíži.

Možný scenár: Uf, tu je veľa možných scenárov. Ani nemusím hovoriť. Tento hore je vlastne najlepší možný. Ja som to riskol a dopadlo to dobre, ale ženy sú nevyspytateľné. Aby si neskončil v kazajke.

8. Mám svoje záľuby

Síce sa na jednej strane tvári, že ťa chce len pre seba a na začiatku vzťahu urobí všetko preto, aby to aj tak bolo, na druhej strane keď už s ňou tráviš príliš dlho času, tak jej vadíš a hádate sa, lebo máte ponorku a ste na seba pricucaní. Ja som mal vždy svoje záľuby, a keď prišiel pocit, že sme spolu už príliš dlho, tak som si šiel svoje. Takto nie som pre ňu samozrejmosť a nevymení ma za športujúceho kolegu, lebo ja už som obkukaný. Hovoriš si, však ma ľúbi neurobí to. Aha … Nezabudni, riadia ju hormóny.

zaluby
Chester Morris, in his wood-working shop, 1935

Možný scenár: Bude tvrdiť, že si sebecký, lebo netráviš s ňou dostatok času alebo chodíš za milenkou. 

9. Dávam jej komplimenty

Ženy sa zvyknú zamilovať do chlapov, ktorí dávajú komplimenty. Takto som ju zbalil na začiatku a chcem, aby ma milovala aj teraz. Lebo môže prísť niekto, kto jej bude dávať viac komplimentov a ona mi ujde. A ja som si istý, že jej ich dávam najviac. Vstane ráno ne namaľovaná a strapatá? – Dnes si ale prekrásna. Príde z práce spotená po celom dni? – Krásne voniaš. Je veľa sladkého a začína sa to prejavovať? – Máš krásnu štíhlu postavu, a ten zadok. Pokiaľ ma dostatok sebareflexie, tak si uvedomí, žeby toľko sladkého jesť nemala a po čase prestane. Ale keď do nej budeš prúdiť, že je tučná, jej to spôsobí stres a stučnie ešte viac. Občas sa ráno zobudím a poviem jej, že sa mi s ňou snívalo. Ženám prejde milión myšlienok denne a nedokážu to šuflíkovať ako my. Tak jej trošku s tým pomôž.

Možný scenár: Neuverí ti tie komplimenty. Bude tvrdiť, že si klamár a chceš len sex, preto jej to tvrdíš. 

10. Dávam jej darčeky

Dávam jej darčeky aj mimo hlavných sviatkov. Hoc je to len maličkosť. Kúpim jej čokoládu, víno, nejakú dobrú večeru. Aby mala pocit, že ju milujem, myslel som na ňu a robím to len pre ňu. Ak jej budeš takto kupovať darčeky, nevykričí ťa, že si si nejakú tu hračku kúpil aj pre seba.

Možný scenár: Povie ti, že je to zbytočnosť. Že je to príliš lacné alebo drahé. Že jej nemáš kupovať darčeky, lebo šetríte peniaze. Že si niečo určite urobil, podviedol ju, keď jej dávaš darček. Že kvety zhnijú, z čokolády stučnie. Že chceš len sex, preto jej dávaš darčeky.   

11. Hrám sa s ňou

skvelý vzťah

Sme už spolu dlhšie a nemáme už 16, ale to neznamená, že nemôžeme byť ako deti. Hráme sa v posteli, šteklíme, bijeme, šalíme, hráme spoločenské hry, chodíme na tobogány, kolotoče, motokáry, kúpeme sa spolu. A ak nám to vydrží budeme najlepšími rodičmi pre svoje deti. Všetci sme niekoho deti tak prečo to potláčať.

Možný scenár: Povie, že chceš len sex preto to robíš. 

To je tak všetko. Jedným slovom ju rozmaznávam. Ale nie moc, treba občas pritvrdiť a ukázať, kto je Alfa samec, keď začne vyskakovať od toľkej dobroty. V dlhodobom vzťahu je ideálny pomer 70/30. 70% času dobrý gentleman  a 30 % času zlý anarchista. Inač sa začne nudiť, alebo vyparáti nejakú hlúposť od samého šťastia.

Moja to vie oceniť a dáva to patrične najavo, no môžem mať len šťastie. Je pravda, že keď má extra ženskú náladu nepohnem s ňou ani ja. Vtedy sa pracem preč. Ale kým ju ľúbim budem sa snažiť pracovať na našom vzťahu a nedám jej šancu, aby sa z nej stala harpia, ktorú prestanem milovať. Napíš aké máš skúsenosti ty na našom facebooku, alebo dole pod článkom.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *