Drevené Hodinky Predatore - Zebrové Drevo Modrá Oceľ (Automatic)
|

Drevené Hodinky – Prečo sú tak Obľúbené?

Drevené hodinky sú trendom, ktorý sa čoraz intenzívnejšie začína presadzovať aj na Slovensku. Veľmi ľahko ich zladíte prakticky s každým outfitom, potešia vysokou kvalitou vypracovania a unikátnym pocitom na ruke. No to zďaleka nie sú jediné dôvody, prečo sú drevené hodinky tak obľúbené!

Vybrať si hodinky môže byť náročné. Na trhu je veľké množstvo značiek, dizajnéri sa predbiehajú v bláznivých kreáciách a vývojári neustále hľadajú nové spôsoby, ako do hodiniek zakomponovať čo najviac technológií. Vplyvom všetkých týchto faktorov sa však hodinky stávajú príliš veľkými, drahými a „technokratickými“. Chýba im ľahkosť a jednoduchosť, ktorú mnohí muži očakávajú. Tento trend sa snažia meniť najmä drevené hodinky, ktoré doslova splynú s vašou rukou. Pocit dotyku s drevom vo vás vzbudí oveľa príjemnejšie pocity ako kontakt s gumeným či kovovým náramkom využívaným v prípade štandardných hodiniek.

Drevené Hodinky Wolf Aviador - Tmavé Santalové DrevoDrevené Hodinky Wolf Aviador - Tmavé Santalové Drevo
Dámske Drevené Hodinky Wolf Baile -Javorové Drevo
Drevené Hodinky Vuelo - Zebrové DrevoDrevene Wolf hodinky Vuelo

Drevené hodinky a ekológia

V našom e-shope ponúkame naše prémiové drevené hodinky slovenskej značky Wolf, ktoré sa okrem iného vyznačujú aj dôrazom na ekológiu. Na ich výrobu sa používa drevený odpad produkovaný v nábytkárskych firmách. Drevené hodinky tak skvele zapadajú do moderného „zero waste“ konceptu, ktorý sa stáva čoraz populárnejším. Jednotlivé druhy dreva sa líšia nielen svojou farbou, ale aj vlastnosťami. Pri návrhu hodiniek Wolf sa vyberajú najkvalitnejšie drevené materiály, ktoré sú zárukou dlhej životnosti  a odolnosti. Predovšetkým, ebenové, zebrové, santalové, javorové, orechové a olivové drevo.

Unikátny trendy dizajn

Široké portfólio drevených hodiniek Wolf je zárukou, že na svoje si príde každý muž. Či už máte radšej jednoduchý dizajn, alebo exkluzívne vyzerajúce kúsky, medzi jednotlivými modelmi si nepochybne nájdete svojho favorita. Hodinky nie sú vyrobené len z dreva – samotné telo ciferníka je doplnené aj komponentmi z nerezovej ocele. Vďaka kombinácii dreva a ocele je možné dosiahnuť vyvážený a moderne pôsobiaci dizajn, ktorý púta pozornosť a perfektne ladí s každým outfitom.

Odolnosť a moderné funkcie drevených hodiniek

Drevo používané na výrobu hodiniek sa vyznačuje vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Drevené hodinky tak môžete nosiť kamkoľvek, bez akýchkoľvek obáv. Odolajú aj striekajúcej vode, dažďu a drahšie verzie dokonca môžete nosiť aj pri plávaní. Z hľadiska funkcií nebudete o nič ukrátení – mnohé modely okrem času zobrazujú aj dátum a prinášajú funkciu stopiek.

Ak sa o hodinky budete pekne starať tak, ako to je nutné o každé drevo. Tak Vám vydržia roky bez nejakého poškodenia. Stačí ich cca 2-krát ročne prečistiť a natrieť olejom, aby sme ich hydratovali a vytvorili ochrannú vrstvu. Po nanesení oleja sa hodinky pekne rozžiaria. Najlepší olej na naše hodinky je kokosový, orechový alebo mandľový. Podrobnejší postup ako na to nájdete v našom návode tu.

Drevené hodinky sú skvelý darček pre muža, napríklad, k narodeninám. Dostupné však sú aj hodinky pre ženy, ktoré je možné využiť ako darček na výročie. Tak neváhajte a obohaťte svoju kolekciu o výnimočné drevené hodinky aj vy!

Nezabudnite prosím sledovať náš Instagramový a Facebookový profil, ak sa chcete dozvedieť o naších nových modeloch, či akciách. Rovnako sa môžete prihlásiť aj na odber noviniek na konci našej stránky. Ďakujeme.

Sledujte nás aj na Instagrame

[instagram-feed]

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *