5 Spôsobov ako Vám Brada Pomôže Prekonať Zimu, brada, muž, pánsky magazín, www.pravymuz.sk, pravý muž
|

5 Spôsobov ako Vám Brada Pomôže Prekonať Zimu

Brada, Ako Zimný Pomocník

Mať bradu bolo vždy mužné. Mať bradu v zime, nie je len o mužnosti, ale aj o praktickosti. Má to mnoho výhod. Možno vás tento článok presvedčí, aby ste si vypestovali poriadnu bradu. Aspoň teda v zimných mesiacoch.

1. Ak spadnete na ľad, môže vám brada doslova zachrániť život

5 Spôsobov ako Vám Brada Pomôže Prekonať Zimu, brada, muž, pánsky magazín, www.pravymuz.sk, pravý muž, spadnú na ľad

Aj keď sa to zdá ako nejaká povera, ale keď sa prepadnete do rieky, alebo jazera, vaša brada vám v skutočnosti môže zachrániť život. Ak nie ste schopný dostať sa z ľadu do 5-10 minút, musíte si nejakým spôsobom rozšíriť možnosti prežitia, kým prídu záchranári. Lebo kvôli stuhnutia tela v dôsledku chladnej vody sa už bez pomoci z ľadu nedostanete. Zatiaľ čo utopenie vás zabije v priebehu niekoľkých minút, hypotermia nastáva oveľa neskôr. Snažte sa ruky a tiež bradu, „primrznúť“ ku ľadu. V prípade, že upadnete do bezvedomia, ostanete na hladine.

2. Ochrana pred spálením

5 Spôsobov ako Vám Brada Pomôže Prekonať Zimu, brada, muž, pánsky magazín, www.pravymuz.sk, pravý muž,

Pravda je taká že spáliť sa zo slnka sa môžete aj v zime. Najmä vo vysokých nadmorských výškach. Najčastejšie sa to stáva na tvári, lebo je to jediná odkrytá časť počas najchladnejších mesiacov. A hádajte, čo bradatí muži majú zakryté, a tým pádom ochránené?! V jednej štúdií zistili, že fúzy a brada blokujú 90-95% UV žiarenia. Takže sa chránite proti rakovine kože. Brada = prevencia rakoviny.

3. Bude vám teplejšie

5 Spôsobov ako Vám Brada Pomôže Prekonať Zimu, brada, muž, pánsky magazín, www.pravymuz.sk, pravý muž, odolnosť proti vetru

Prechádzka v zime nie je vždy príjemná. Celkom dobre sa nám darí zakryť končatiny, ale na tvár potrebujeme objemné šály, ktoré blokujú ústa a nos. V krutých teplotách asi skôr ostanete doma namiesto presunu na párty, alebo večernej prechádzky.

Pokiaľ máte bradu, tieto nepríjemnosti sú mimo vás. Mäkká hriva je vaš prírodný šál. V skutočnosti, niektorí evoluční teoretici tvrdia, že mužom na rozdiel od nežnejšej populácie, rastú brady, lebo ich v minulosti potrebovali k lovu aby ich udržala v teple.

4. Uchováte si zimné nápoje
5 Spôsobov ako Vám Brada Pomôže Prekonať Zimu, brada, muž, pánsky magazín, www.pravymuz.sk, pravý muž, zachovať nápoje

Najväčšou nevýhodou brady, fúzov je uviaznutie zvyškov jedla. Naopak, najväčšou výhodou je jej schopnosť uchovať nápoje vo vnútri. Keď pijete z pohára nejaký ten grog, whisky alebo varené víno, okrem toho, že si to náramne vychutnávate, časť tekutiny stále unikne ale brada ju hneď zachytí a vsiakne. V tej chvíli zblúdile kvapky postrádate, ale neskôr budete za ne rád.

5. Naučte sa umeniu holenia

5 Spôsobov ako Vám Brada Pomôže Prekonať Zimu, brada, muž, pánsky magazín, www.pravymuz.sk, pravý muž, uprava brady

Chladné tmavé zimné mesiace môžu byť nudné a fádne, určite „zakaprite“ niekde vnútri. Využite túto sezónu na naučenie sa nových zručností, napr. ako zastrihnúť a upraviť vaše fúzy a bradu. Aj keď brada a mužnosť idú ruka v ruke, neznamená to, že by mal váš porast rásť na divoko. Udržiavaním svojej hrivy môžete na vianočných večierkoch ukázať, že ste statný, rafinovaný drevorubač. Používajte nožnice na zastrihnutie dĺžky, udržiavajte bradu na krku pod kontrolou a vytvárajte čisté línie vo vrchnej časti tváre s bezpečnou žiletkou, alebo strojčekom (je dobré mať aj malý strojček na zastrihávanie detailov). Pri pravidelnej starostlivosti, môžete túto zimu vyzerať drsne, zatiaľ čo si budete užívať výhody fúzov a brady.

Napádajú vás ešte ďalšie výhody ktoré ponúka nosenie brady? Pridajte pod článkom komentár alebo sa zapojte do našej diskusie na facebooku.

Zdroj: gq.comartofmanliness.com Ilustrácia: Ted Slampyak

Similar Posts

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *