Drevené Hodinky Terreno - Ebenové Drevo

Kovové Verzus Drevené Hodinky – Ktoré Budú Lepšie pre Vás?

Plánujete kúpu nových hodiniek a zaujali vás drevené modely, ktoré zoženiete v našej ponuke? Možno rozmýšľate nad tým, prečo vlastne uprednostniť drevené hodinky pred kovovými a akými hlavnými výhodami si vás získajú. My sme si preto pre vás pripravili malé porovnanie, v ktorom vám prezradíme hlavné rozdiely.

Drevené hodinky sa aj na našom trhu stávajú čoraz populárnejšími. Veľa našich zákazníkov mení svoje tradičné kovové modely práve za drevené kvôli lepšiemu pocitu na ruke a ďalším zaujímavým výhodám.

Chlad verzus teplo

Kovové telo hodiniek v lete hreje a v zime chladí. To z používateľského hľadiska nie je práve najpríjemnejšie. Nehovoriac o tom, že keď kovové hodinky necháte dlhšie na slnku, budú tak horúce, že si ich ani nebudete môcť dať na ruku.

Naopak, drevené hodinky pôsobia presne opačným spôsobom. V lete sa nedokážu zohriať, preto si vždy udržujú svoju bežnú priemernú teplotu. V zime sa zas nevychladia, na ruke tak pôsobia príjemne teplým dojmom.

Konvenčnosť verzus originalita

Kov je homogénny materiál, ktorý má vždy rovnaký vzhľad. Teda, pokiaľ si kúpite kovové hodinky, úplne rovnaké môžu mať tisícky ďalších ľudí na Zemi. Možnosti personalizácie sú pomerne komplikované, preto ich väčšina výrobcov vôbec neponúka.

Drevo je vždy jedinečné. Na svete preto nenájdete 2 drevené hodinky rovnakého modelu, ktoré by vyzerali úplne identicky. Budú sa líšiť svojím odtieňom a vzormi, ktoré nakreslila sama príroda. Benefitom dreva je aj ľahká opracovateľnosť. Pomerne jednoducho sa do neho dajú gravírovať rôzne obrazce. Aj v našom e-shope preto ponúkame možnosť vygravírovať si na hodinky nápis či vzor podľa vašich predstáv.

Antialergické a antiseptické vlastnosti

Zistenia vedeckých štúdií sú neúprosné. Na povrchu kovových hodiniek sa veľmi dobre udržujú baktérie, vírusy a iné alergény. Mnohé z nich pritom dokážu prežiť až 2 hodiny. Drevo sa však vyznačuje veľmi dobrými antialergickými a antiseptickými vlastnosťami. Doslova dokáže odpudiť mnohé baktérie či vírusy. Vďaka tomu sú drevené hodinky čistejšie a hygienickejšie. Viac si o ich účinkoch môžete prečítať v našom druhom článku TU.

Vôňa

V našej ponuke nájdete drevené hodinky Wolf, ktoré sa vyrábajú z najkvalitnejších druhov dreva. Tie nielenže príjemne vyzerajú a majú dlhú životnosť, ale naviac aj pekne voňajú. Kov, samozrejme, neprináša žiaden aromatický zážitok. Najkrajšiu vôňu majú tropické dreviny , ako je drevo Guayaku (Vera) a Zebrové drevo.

Hmotnosť

Jeden z najväčších rozdielov medzi kovovými a drevenými hodinkami spočíva v hmotnosti. Pokiaľ máte radi ťažšie a väčšie hodinky, kovové telo bude pre vás optimálnou voľbou. A naopak, ak chcete, aby sa hodinky doslova stali súčasťou vašej ruky a nijako ste ich nevnímali, drevo je skvelým riešením.

Environmentálna záťaž

Naše drevené hodinky Wolf sú vyrábané zo zvyškov vznikajúcich pri výrobe iných drevených predmetov. Naviac, opracovanie dreva je v porovnaní so spracovaním kovu oveľa jednoduchšie, záťaž na životné prostredie je preto citeľne nižšia.

Tak ako, ktorý druh hodiniek učaroval viac vám? Výber máte fakt široký, máme viac ako 70 druhov pre pánov aj pre dámy. Od  mechanických modelov s chronografom až po jednoduché minimalistické bez rušivých funkcií. 

My sme si jednoducho zamilovali tie drevené! Podeľte sa s nami na našom Facebooku či Instagrame, ktoré sa Vám zapáčili najviac. 

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *