čeliť nepriazni Osudu

Čeliť Nepriazni Osudu je pre Muža Najväčším Darom

Naša spoločnosť dospela do komplikovaných časov, kedy je hodnota človeka často posudzovaná na základe čísel. V praxi to znamená, že muž, ktorý sa narodí do správnej rodiny a prezentuje svoj majetok na sociálnej sieti bez toho, aby pre to musel čo i len pohnúť prstom, je až príliš často vnímaný ako veľká osobnosť.

„Nie je nešťastnejšieho muža ako ten, ktorý nečelí nepriazni osudu. Pretože nemá príležitosť dokázať to, kým naozaj je.“ – Seneca

Najväčším darom pre človeka je však to, čo takýto muž zväčša nikdy nezažije – je to možnosť čeliť nepriazni osudu.

Martin, zbláznil si sa? Prečo je nepriazeň osudu darom?

Pretože len muž, pred ktorého položíš veľkú prekážku, je schopný naozaj otestovať svoju odvahu, svoju nezlomnosť, dokázať svoju hodnotu a zistiť, kde leží skutočná hranica jeho potenciálu. Takéto výzvy potom budujú muža, ktorý je silný, húževnatý a tvrdý, čo sú hodnoty, ktoré niekto s jednoduchým životom veľmi zriedka dokáže získať.

Možno je v dnešnej povrchnej dobe ťažké vysvetliť, prečo sú tieto veci cnosťou. Áno, ľuďmi sme súdení na základe oblečenia, auta, domova či výzoru.

No život je hra o niečo oveľa väčšie. Raz do nášho života príde smrť. A vtedy nebude záležať na tom, aké máš auto, ani na tom, aké pozemky vlastníš. To, čo ti prinesie v posledných minútach tvojho života šťastie je vedomie, koľko úst si dokázal nakŕmiť, koľko ľudí si ochránil a ako si sa správal k svojmu okoliu. 

Aby si teda skutočne žil, nepotrebuješ dovolenku na Bali. Potrebuješ milovať a trpieť. Cítiť bolesť. Testovať svoje hranice a následne ich posúvať. Cítiť sa komfortne v situáciach, ktoré sú pre teba nekomfortné.

Tento svet nie je pre ústráchaných mužov. Nie je to pre mužov, ktorí sú slabí a príliš citliví. Tento život je pre odvážnych, silných, húževnatých, pokorných a hrdých. Pretože skutočný život sa neskrýva v užívaní si pôžitkov, ale v tvrdom boji o prežitie.

Možno tvoja situácia momentálne nie je perfektná. A tento článok píšem s vedomím, že ani moja nie je. Čaká ma môj boj. No sebaľútosť je pre slabochov.

Pozri sa na to, čo ťa čaká. Máš z toho strach alebo sa na to pozeráš tak, ako sa lev pozerá na svoju korisť?

Zaútoč na svoje výzvy v mene tvojich dávnych predkov, ktorí bojovali vo vojnách. Buď hrdý na všetko, čo dosiahneš. A váž si sám seba za to, že sa pred nepriazňou neskrývaš.

Ak chceš skutočne žiť, musíš žiť ako muž – vždy čeliť tomu, čo sa ti postaví do cesty.


gentlemani_logo

Martin Bohunický – Bol som ten typický nesebavedomý chlapec, ktorý sa nebral vážne, preto nikto nebral vážne ani mňa. Viem že tam, kde som bol ja, sú dnes desaťtisíce mužov. Drieme v nich veľký potenciál, no nedokážu sa prejaviť. Nikdy nie je neskoro začať. Pridaj sa ku mne a poďme sa stať spolu lepšími mužmi.

Zdroj: gentlemani.sk

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *