|

Chceš Si Dať Prvé Tetovanie? – Nasleduj Týchto 14 Rád

Super. Prvé tetovanie je krásna vec. Ale lacné impulzívne tetovanie? Ani veľmi nie. Predtým než si dáš svoje prvé tetovanie, mal by si si prečítať týchto 14 rád. Či už je to výber umelca, štúdia, správneho návrhu. Nasleduj tieto rady, aby si vedel, čo môžeš očakávať od svojej prvej skúsenosti z tetovania.

14. Tetovanie bledne

Nezáleží na tom, ako veľmi sa o neho staráš, jednoducho je to tak. Vrstvy kože sa časom olupujú a tak bledne aj tetovanie. Priprav sa nato, že po pár rokoch si budeš musieť svoje prvé tetovanie upraviť, čo stojí ďalšie peniaze.

13. Nedávaj si ho v lete

Slnko a voda môžu poškodiť nové tetovanie. Najlepšie obdobie na prvé tetovanie je jar a jeseň.

12. Ak si nie si istý daj si malé tetovanie

Toto samozrejme nie je pravidlom. Keď si odhodlaný a vybral si si pre prvé tetovanie detailný vzor, ktorý by nevynikol v malom prevedení - do toho! Ale ak máš strach, nie si istý, čo si dáš, kde si dáš ako to bude vyzerať a či si s tým stotožnený, daj si malé tetovanie. Aspoň uvidíš ako bude koža reagovať na farbu a bolesť.

Personalizované Cigary

Jedinečný darček pre muža, ktorý nájdete iba u nás. Špeciálny laser, ktorý má vysokú presnosť a citlivosť dokáže vygravírovať Váš odkaz, alebo logo na krycí list cigary, bez toho aby ju poškodil, alebo ovplyvnil jej chuť.

11. Priprav sa

Samotný proces je bolestivý. Každý máme prach bolesti nastavený inak, ale je to bolestivé. Čas strávený v kresle záleží od veľkosti tetovania. Môžeš v ňom sedieť aj hodiny.

Uisti sa, že si zdravý. Byť opitý, mať opicu alebo spálenie od slnka nie je dobrý nápad, bolesť bude oveľa väčšia.

rady prvé tetovanie

10. Urob si prieskum 

Okej, takže chceš tetovanie. Čo urobíš? Vojdeš do prvého tetovacieho štúdia, okolo ktorého si išiel? Nie, urobíš si vlastný prieskum. Najskôr musíš nájsť správne štúdio a správneho umelca. Keď príde na výber správneho obchodu, musíš sa uistiť, že je čistý. Určite si nechceš dať prvé tetovanie v nejakom štúdiu, kde nie je poriadna hygiena. Čím čistejšie štúdio, tým menšie riziko kožnej infekcie.

Čo sa týka tatérov, pozri si ich portfólia a nájdi štýl, ktorý sa ti páči a zapadá do tvojich nápadov. Neuspokoj sa s prvým, ktorého zbadáš, urob si vlastný prieskum a pozri sa do rôznych štúdií, až kým nenájdeš správneho tatéra.

9. Do vzdelaj sa

Nedávaj si tetovanie, ktoré ma ďalších 5 000 ľudí len preto, lebo je momentálne IN nejaký symbol. Nie je to originálne a o chvíľu sa to okuká tebe aj ostatným. Hľadaj trošku hlbšie, keď sa budeš snažíť nájsť ten správny dizajn. Knihy sú správnym zdrojom a časopisy ešte lepším. Neviem, či v slovenčine nejaký existuje, ale o jednom viem v češtine, a tiež sú rôzne online zahraničné stránky či fanpages na facebooku.

V časopisoch väčšinou uverejňujú svoju prácu len skúsení umelci, ale pokiaľ chceš niečo fakt originálne, oslov nejakého umelca, ktorý vie pekne kresliť a má dobrú predstavivosť a on ti vytvorí vlastný návrh. Potom len tento návrh donesieš k tatérovi. Tak si môžeš byť istý, že nikto iný nebude mať rovnaké tetovanie.

8. Príliš malé tetovanie

Pokiaľ je tvoje prvé tetovanie minimalistické, tak je to o dačom inom. Ale ak máš detailne a originálne tetovanie, daj si ho vo väčšom prevední. Čim väčšie tetovanie, tým viac sú detaily zreteľnejšie. Keď si dáte malé tetovanie a napcháte tam všetky možné detaily, vyzerá to zle.

Navyše malé tetovanie nestarne dobre. Po čase sa linky prekrývajú, farby sa zlievajú a kvalita sa zhoršuje. Čím väčšie tetovanie, tým lepšia viditeľnosť detailov v priebehu času.

7. Výber miesta

Tetovanie je na celý život. Nedávaj si ho na miesta, o ktorých je pravdepodobné, že budú za pár rokov vyzerať inak. Okej, teraz si možno vyrysovaný, ale môže sa stať, že ti narastie brucho alebo sa zmení tvar svalov. Taktiež by malo tetovanie kopírovať tvar svalu, aby pôsobilo hladko a pekne.

Tiež je dôležité, aby si si vybral peknú časť tela. Buď k sebe sebakritický. Pokiaľ vieš, že máš škaredú nohu nedávaj si na ňu tetovanie, aby si ju ešte viac zvýraznil a upozorňoval na ňu. Pokiaľ si ho dáš na časť tela, s ktorou si spokojný, ostatní si skôr všimnú tvoje prvé tetovanie a odpútaš pozornosť od svojej nedokonalosti.

6. Štýl obliekania

Nedávaj si tetovanie za každú cenu. Nie každý je ten typ, aby mohol nosiť tetovanie. Možno si myslíš, že keď si dáš tetovanie budeš viac IN. Ale pokiaľ tvoje tetovanie nekorešponduje s tvojim štýlom obliekania a životným štýlom, docieliš presne opačný efekt.

Dôležitý je aj druh tetovania. Ak sa obliekaš skôr romanticky, nemôžeš si dať punkerské tetovanie. Áno, robí to veľa ľudí.

5. Rozmýšľaj v čase

Dal by si si také isté prvé tetovanie v 15-tich aj v 35-ťke? Túto otazku si polož vždy.

Nadčasový dizajn prežije určite dlhšie ako fráza "forever young". Prekrývať tetovanie len preto, že sa teraz hanbíš za svoje terajšie je dosť drahé a zbytočné a nie vždy sa to dá. Dokážu to len fakt skúseny tatéri. Za tie peniaze si môžeš dať radšej nejaké nové na iné miesto. Vyber si niečo, čo bude pre teba dôležité, čo budeš milovať po celý život. Napr. nejaký symbol, tvoje heslo, ktorým sa riadiš a pod...

4. Potencionálna práca 

Keby si bol šéf a  mal dvoch potencionálnych kandidátov na novú prácu, obidvaja by mali oblek, ale jednému z nich by vytŕčalo tetovanie, ktorému by si dal novú prácu? Pouvažuj nad tým, v akej práci sa vidíš o pár rokov. Pokiaľ si umelec, môžeš si dať tetovanie kde chceš. Ale veľa jobov prináša obmedzenia. Určite si nedávaj tetovanie na miesta, ktoré sa väčšinou nedajú zakryť. Napr. krk, dlane a pod.

Tiež mysli na to, že príde leto a ty budeš nosiť krátke rukávy. Určite nemáš prácu alebo nebudeš mať v budúcnosti, kde sa vyžaduje mať tieto partie zakryté? Asi nechceš zažiť odmietnutie, len kvôli zlému súčasnému úsudku.

rady tetovanie

3. Maj otvorenú myseľ 

Tvoj tatér vie viac o tetovaní ako ty. Stretává sa s ním dennodenne a pokiaľ má nejaký návrh ako zmeniť či zlepšiť tvoje tetovanie, je dobré ho počúvať.

Ak s tým nesúhlasíš, zmeň tatéra, ale je to v ich záujme, aby ti urobili čo najlepšie tetovanie. Nakoniec je to výsledok ich práce.

Drevené Hodinky s Gravírovaním

Drevené hodinky s gravírovaním sa tešia veľkej obľube najmä ako darčeky na výnimočné príležitosti. Ak chcete vášmu blízkemu darčekom ukázať, že vám na ňom záleží, rozhodne nestačí kúpiť bežný darček v najbližšom obchode.

2. Cena

Dobrá práca nie je lacná a lacná práca nie je dobrá. Prosté a jednoduché. Ak poznáš tatéra, ktorý robí dobré tetovanie za oveľa nižšie ceny ako jeho konkurenti, je pravdepodobné, že šetrí na veciach, ktoré nie sú vidieť.

Správne čistené zariadenie je drahé. Správne zariadenie je nákladné. Nekupuješ telku alebo mikrovlnku. Tetovanie je jedna z mála vecí, ktoré kupuješ na celý život.

1. Daj si čas 

Keď si sa dnes rozhodol, že si dáš prvé tetovanie, nechoď si ho urobiť ešte v ten týždeň. Daj si s tým načas. Počkaj aspoň pol roka alebo aj rok.

Ak máš iný názor, alebo sa chceš podeliť o svoju skúsenosť zapoj sa do diskusie na Facebooku!

Similar Posts

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *