Ako Správne Poskladať Sako How To Fold Suit Jacket
|

3 Spôsoby Ako Správne Poskladať Sako

Pobaliť sa na služobnú cestu je zvyčajne veľmi jednoduché, len si vezmete pár veci ako obvykle. Iné je, keď si aj musíte zbaliť sako a kabát.

Bavlnený kabát by mal jednoznačne visieť na vešiaku, inak sa môže na trvalo pokrčiť a tiež zbytočne zaberá veľa miesta. Viete ho síce napariť, alebo vyžehliť, ale to vás bude stať prácu navyše a znížite tým jeho trvácnosť.

Problém, ktorý si vyžaduje riešenie a my pre vás máme hneď 3 postupy.

Metóda č.1 – Zahnutie do Vnútra

Ako správne poskladať sako How To Fold Suit Jacket

Často máte obmedzený priestor v kufri, a preto musíte sako zložiť na viackrát. Tento spôsob je na to najvhodnejší, lebo sako skladáte podľa švov.

Jedno rameno otočte na ruby a preložte ho cez druhé rameno na saku. Rukávy nechajte pozvoľne smerom nadol a sako preložte ešte raz pod prsnou časťou podľa obrázka č.7. Potom ho môžete vložiť do kufra.

Tento spôsob je vhodný, ak potrebujete tenší profil ako dosiahnete zrolovaním alebo iným spôsobom balenia. Výhodou je, že vonkajšiu časť saka chránite pred poškodením, alebo znečistením.

Metóda č.2 – Košeľový Spôsob

Ako Správne Poskladať Sako How To Fold Suit Jacket

Najjednoduchší spôsob ako zložiť plášť, alebo sako, je zložiť ho ako košeľu.

Rukávy preložte smerom k chrbtu pričom sa ramená v strede mierne prekrývajú, potom ho smerom zdola nahor preložte na polovicu. Fazónka a golier by mali sedieť pekne v strede.

Výsledný variant je približne rovnakej veľkosti ako pri prvom spôsobe, ale trochu užší uprostred.

Nevýhodou je, že pri tomto spôsobe skladania saka alebo kabátu, vznikajú na viacerých miestach, vertikálne aj horizontálne, záhyby.

Túto metódu máte však zvládnutú za okamih, bez námahy a nepotrebujete k tomu rovnú podložku.

Ak viete, že budete cestovať len krátko a sako bude položené na vrchu, tento spôsob stačí. Ale na dlhšie cestovanie odporúčam iný spôsob, najmä ak sako zaťažíte inými vecami.

Metóda č.3 – Obleková Rolka

Ako Správne Poskladať Sako How To Fold Suit Jacket

Môj osobný favorit!

Ak chcete urobiť najmenej záhybov pri skladaní, je tu jednoduché riešenie: neskladať sako vôbec.

Samozrejme, stále je nutné prispieť štipkou tvorivosti a vrstvenia, ale najlepšie urobíte ak celé sako zrolujete (podobne ako spacák, alebo karimatku).

Je veľkou výhodou, že môžete do rolky zastrčiť tričko, alebo niekoľko párov ponožiek či spodného prádla, ak máte dostatočne hlboký kufor. Ale neskúšajte dať tam toho priveľa, rolka nebude dostatočne držať a s väčšou pravdepodobnosťou sa veci pokrčia.

Rolka zaberá viac miesta (najmä na výšku) a niekdy je nutné viacero pokusov, aby sa previedla správne a udržala svoju pevnosť.

A pamätajte, že si musíte nechať aj nejaké tie pokusy navyše – Ak sa budete pokúšať vložiť sako do kufra silou, ľahšie sa pokrčí.

Zdroj: realsimple.com, businessinsider.comrealmenrealstyle.com

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *