Drevo – priateľ človeka, nepriateľ baktérií

Drevo je vynikajúcim zdrojom a my v PravýMuž.sk ho s nadšením využívame na drevené hodinky. Dozviete sa o dreve informácie s ktorými ste sa zatiaľ možno nestretli. Budete ho milovať ešte viac.

Prečo drevo?

Drevo je prírodný a obnoviteľný zdroj, ktorému sa dá vždy dôverovať. Ako ľudia vyvíjame najmodernejšie materiály, ale drevo im stále dokáže konkurovať a obstať medzi tými najlepšími.

Estetika

Drevo a rovnako tak aj naše drevené hodinky sú nádherné. A to nie len preto že je prírodné a príjemné na dotyk. Farba, textúra a vlákna dreva dodáva každému výrobku osobitnú príťažlivosť a jedinečný osobitný vzhľad. To znamená že, žiadne dve drevené hodinky nikdy nevyzerajú rovnako. Každé jedne sú unikát a máte ich len vy. Skvelí darček pre blízkeho.

Hygiena a Psychika

Druhy dreva, ktoré používame na drevené hodinky, obsahuje antibakteriálne látky. Rôzne polyfenoly, triesloviny aj terpenoidy. Teda éterické živice, ktoré dávajú drevu charakteristickú vôňu. Toto sú prirodzení nepriatelia baktérií, testy ukázali, že po dvoch hodinách zmizlo 99 % batérií na doštičkách vyrobených z dreva. Na rozdiel od tých syntetických a kovových batérie prežili výrazne dlhšie. Najme ak na nich boli stopy používania.

Drevo však pomáha aj pri regenerácii a liečbe. Ľudia naň podvedome reagujú pozitívne. Príjemná farba, ktorá nie je ani príliš teplá, je taká akurát zemitá, ktorá nevyvoláva v ľuďoch nejaké silné stimuly. Na dotyk je príjemné, je primerane teplé, pôsobí uvoľňujúce a znižuje pulz. Aktivujú sa tie časti mozgu, ktoré súvisia s pocitom pohody. Prehlbuje sa dýchanie.

Udržateľnosť

Aj z hľadiska životného prostredia je drevo a tým aj drevené hodinky inteligentnou voľbou, pretože je obnoviteľné. Aj keď používame iba malé množstvo dreva snažíme sa aby vždy pochádzalo zo zdrojov, ktoré dávajú pozor na ekológiu a za každý vyrúbaný strom vysadia jeden nový. Momentálne taktiež rozbiehame spoluprácu z organizáciou na ochranu slovenských lesov a prírody.


Najpredávanejšie Modely

Zdroj: https://www.stuba.sk, http://www.victorinox.com

314 Videní